22 Форум видавців: низький старт

За три тижні у Львові розпочнеться найдавніша і одна з найбільших літературно-видавничих подій в Україні. Як не розгубитися на Cвяті читання і чого від нього чекати

фото: Андрій Польовий
З 10 по 13 вересня у Львові триватиме Форум видавців і читачів. Крім Палацу мистецтв, Свято читання займе ще 60 локацій по всьому місту. 
На 22 Форумі видавців чекають: 40 тисяч  відвіду­вачів, 30 тисяч осіб, які стежать за новинами форуму в соціальних мережах, 5 тисяч нових книжок, тисячу заходів у програмі, 770 учасників з 22 країн, зокрема 350 авторів, 170 видавців, 50 книготорговців, 100 учасників бібліофоруму і 100 учасників дитячого форуму.
Цього року Свято читання – це не лише Книжковий ярмарок, який працюватиме 10 – 13 вересня, а й премія “Найкраща книга Форуму – 2015” (понад 300 книжок від 60 видавництв), Львівський міжнародний літературний фестиваль, Львівський біб­ліотечний форум, благодійна акція  “Третій вік: задоволення від читання”, завдяки якій пенсіонери  заощадять 80 тисяч гривень на вхідних квитках і  100 тисяч гривень завдяки знижці на книжки, “Ніч поезії і музики нон-стоп” (20 поетів) і гала-концерт конкурсу “Молода республіка поетів”, участь в якому візьмуть 10 найкращих молодих поетів України. 
Вперше у історії Форуму в його програмі з’явиться Тиждень сучасної драматургії  з читаннями, виставами, зустрічами із драматургами, обговоренням п’єс і перекладів.
Ще однією новинкою буде дитячий форум. Тож готуйтесь до понад 400 заходів для дітей та батьків у Національному музеї імені Андрея Шептицького у Львові та Державному природничому музеї. Коли, як не під час Форуму, діти зможуть відчути себе супергероями, отримати суперсили і врятувати свою чарівну країну, 
Аби не розгубитись в усьому цьому багатстві подій, на 22 Форумі видавців діятиме шість тематичних майданчиків у різних локаціях в центрі міста, на яких відбуватимуться тематичні заходи – зустрічі з письменниками, дискусії і продаж тематичних книг.
Країною-гостем Форуму-2015 стане Франція. А всього до участі в ньому залучили гостей із 22 країн світу: Білорусії, Великобританії, Вірменії, Грузії, Естонії, Китаю, Латвії, Литви, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Росії, Сербії, Словаччини, Словенії, США, Угорщини, Фінляндії, Франції, Чехії, Швеції. Спеціальні гості: Еліот Акерман (США), Юрій Андрухович (Україна), Франсуаза Барб Гааль (Франція), Ганс Боланд (Нідерланди), Марек Бьєнчек (Польща), Сергій Жадан (Україна), Оксана Забужко (Україна), Крістіне Кошель (Німеччина), Бей Лінг (Китай), Генрі Марш (Великобританія), Маріуш Машкевич (Польща), Адам Міхнік (Польща), Катя Петровська (Німеччина), Пітер Померанцев (Великобританія).
Цього року на Святі читання обговорюватимуть дві фокусні теми – “Культура vs Пропаганда” і “Цінності” та спеціальні теми – програма розвитку і підтримки читання, громадське обговорення законопроекту “Про освіту”,  розвиток  критичного мислення і зміни навчальних програм.

Нові ціни на квитки

Тепер ви можете придбати квитки на Книжковий ярмарок та події Літературного фестивалю заздалегідь – онлайн. На сайті Форуму або на платформі 2event. Квиток “На всі дні” (вхід на події Літфесту і на територію Ярмарку, окрім “Ночі поезії і музики NON STOP”) коштує 70 гривень. Денні квитки на ярмарок: 20 гривень на 10 і 11 вересня; 25 гривень на 12 вересня і 10 гривень на 13 вересня. Денні квитки на Літфест – 40 гривень.
Щодня в першу і останню годину роботи Ярмарку  вхід безкоштовний. Квиток на один день забезпечує можливість входу на платні події Літфесту, що відбуватимуться в Театрі ім. Леся Курбаса та Львівському академічному духовному театрі “Воскресіння” і вхід на Ярмарок.
Обміняти роздрукований код на квиток (контрольну стрічку) можна буде у дні Форуму (9 – 13 вересня) при вході – перед подвір’ям Палацу Потоцьких та при вході до театрів, у яких відбуватимуться події Літфесту. Квитки також можна буде придбати у дні фестивалю на вході в театри. 10 відсотків від продажу всіх квитків ГО “Форум видавців” передасть на потреби АТО.
Кожен відвідувач, окрім квитка, матиме можливість отримати безкоштовно план розміщення видавництв, програму заходів, які відбуватимуться на території Книжкового ярмарку, програму Літературного фестивалю та карту міських локацій.

Конкурс селфі... з книгозавром

Форум видавців пропонує любителям селфі та книжок взяти участь у конкурсі-квесті та виграти набір книжкових новинок.
Для цього зробіть селфі з #КНИГОЗАВР’ом . Першого можна знайти у Копальні кави, де працюватиме тематичний майданчик “Жіноча тема”. Розмістіть його на своїй стрічці у Facebook, в Instagram чи у ВК (ставте теги #Книгозавр та #ФорумВидавців!). Зберіть усі сім селфі  та візьміть участь у розіграші трьох комплектів із шести книжкових новинок!
Книгозаври з’являються щотижня на локаціях, де будуть відбуватися тематичні майданчики 22 Форуму видавців. Інформація про наступний майданчик буде зазначена на кожному із Книгозаврів.
Для участі в розіграші потрібно: зібрати сім своїх фото, вказати у темі листа “Селфі з Книгозавром”, а в тілі – посилання на сім публікацій у соцмережах, свої ім’я-прізвище та номер телефону; надіслати все в одному листі на пошту volonter@bookforum.com.ua (до 11 вересня); дочекатися розіграшу книжкових комплектів 13 вересня. Імена переможців визначатимуть за допомоги сервісу RANDOM.ORG. Результати розіграшу опублікують на сайті, а переможців організатори повідомлять особисто. 
Сторінку підготувала Марічка Ільїна
Григорій Семенчук, програмний директор Львівського міжнародного літературного фестивалю
– Профільною темою 22 Форуму видавців у Львові буде “Культура проти пропаганди”. Але ми додали ще одну тему, яка для нас є важливою і обговорюється в суспільстві. Це цінності. Почесною країною-гостем Форуму-2015 і 10-го Літературного фестивалю стане Франція. Окрасою французької делегації буде відома мистецтвознавець Франсуаза Барб Гааль. Окрім неї, представимо письменників, твори яких ще не видані в Україні. Це Катрін Кюссе, Мішель Лебр, а також відомий французький комікс-художник Еміль Браво, видавець Сабін Веспьєзер і віолончелістка Леонор де Рекондо. А оскільки Літфест цього року відбувається вже удесяте і це такий собі ювілей, маємо також спеціальних гостей. З такої нагоди до Львова завітають польський письменник Марек Бьєнчик, дисидент Адам Міхнік, історик Маріуш Машкевич. Вперше на фестиваль приїде китайський учасник, поет Бей Лінг. Він зараз не живе в Китаї, є засновником китайського пен-клубу в екзилі. Також чекаємо німецьких письменниць Крістіне Кошель і молоду перспективну Катю Петровську, перекладача з Нідерландів Ганса Боланда, журналіста і медіа-експерта Пітера Померанцева (Великобританія) і наших українських спеціальних гостей – Оксану Забужко, Сергія Жадана та Юрія Андруховича. І це далеко не весь список. Традиційно найбільшою подією Літфесту стане “Ніч поезії та музики NON STOP”. На ній ви почуєте литовську текст-групу “Орбіта”, Юрія Андруховича і гурт Karbido з новою програмою ATLAS ESTREMO та чудову музикантку Олесю Здоровецьку.
Андрій Дрозда, координатор програм і благодійної акції “Третій вік: задоволення від читання”
– Форум – це такий великий трансформер. Тож цього року ми спробували якось структурувати події, щоб було зручніше і відвідувачам, і учасникам, та запланували шість тематичних майданчиків, локалізованих в постійних місцях. Це буде поєднання високого і популярного форматів: на одних майданчиках вестимуться інтелектуальні дискусії на важливі теми, на інших обговорюватимуться популярні книжки і відбуватимуться події для ширшого кола відвідувачів. Розповім кілька слів про кожен із них. “Фронт і фронтир” – тут відбуватимуться різноманітні акції на тему війни, анексії Криму. Окрім презентації новинок, проводитимемо панельні дискусії та круглі столи. До цих подій долучиться й наш американський гість Еліот Акерман. Він має військовий досвід у Афганістані та Іраку, а його роман Green on Blue торік входив у Топ-5 бестселерів від “Нью-Йорк таймс”. Зараз Акерман живе у Туреччині і пише про війну в Сирії. Він поговорить з нашими журналістами, воєнними репортерами, письменниками та іншими публічними людьми про саму війну та її зв’язок із літературою і ЗМІ. Співкоординатором історичного майданчика є Олександр Зайцев. Разом з істориками із Інституту національної пам’яті він пропонуватиме різноманітні тематичні дискусії. Освіта – зараз важлива і резонансна тема, яку не маємо права оминати. Тож на освітньому майданчику триватимуть резонансні дискусії, обговорення закону “Про освіту”, національної концепції патріотичного виховання, проблем зі ЗНО – того, що зараз на слуху. Запрошуємо долучатись до обговорення представників Міністерства освіти, вчителів, учнів, письменників – усіх тих, чиї інтереси так чи інакше перетинаються у галузі освіти. Жіночий майданчик діє на Форумі вже не перший рік. Та цього разу, окрім феміністичної теми, там прозвучать зовсім інші нотки. Кулінарний та мандрівний майданчики – це наші кроки назустріч більш популярному формату. Кулінарна тераса працювала й минулого року – на площі Ринок – і мала великий попит, тож відвідувачів тут не бракуватиме точно. Програма мандрівного майданчика буде присвячена тревел-блогам, поширенню літератури в інтернеті. Над її наповненням працюватиме відомий український блогер Богдан Логвиненко. Також розповім про “Третій вік…”. Ця благодійна акція пройде в рамках Форуму вже учетверте. Вона розрахована на людей пенсійного віку, які матимуть змогу безкоштовно потрапити на територію Книжкового ярмарку, отримати знижку на видання, відвідати зустрічі з улюбленими авторами, зокрема, Василем Шкляром, Мирославом Дочинцем, Володимиром Лисом, Іреною Роздобудьмо і Галиною Пагутяк та, звичайно ж, потрапити на гала-концерт у обласну філармонію. Також цього року ми запустили конкурс “Моя книжкова полиця”. Долучитись до нього досить просто: потрібно написати твір невеликого обсягу про книгу, яка стала дуже важливою чи навіть змінила ваше життя, або ж описати свою домашню бібліотеку. П’ятеро переможців конкурсу отримають сертифікати на 800 гривень для купівлі книжкових новинок і по два квитки на гала-концерт. Бачимо чимале зацікавлення ним, тож запрошуємо ще активніше долучатись і надсилати свої твори на адресу нашого офісу: 79005, м. Львів, вул. Ш. Руставелі, 7, оф. 218 або на електронну пошту: 3vik@bookforum.com.ua (до 4 вересня).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7278 / 4.19MB / SQL:{query_count}