Французи визначилися

У Парижі було оголошено номінантів на одну із найвагоміших премій європейського кіно - приз французької кіноакадемії "Сезар".

У Парижі було оголошено номінантів на одну із найвагоміших премій європейського кіно - приз французької кіноакадемії "Сезар".

Претендентами на звання "Найкращого фільму року" стали сім французьких картин. Одним із фаворитів є драма "Клас" (французька назва "Між стін") Лорана Канте. У травні 2008 року фільм отримав "Золоту пальмову гілку" 61-го Каннського кінофестивалю, а також здобув номінацію на "Оскар".

Конкуренцію йому складуть фільм Мартіна Прово "Серафін" про французьку художницю-самоучку Серафін Луїз із Санлі, а також драми "Різдвяна казка" Арно Деплешена (ця картина із неймовірно зоряним акторським складом на чолі із Катрін Деньов також брала участь у конкурсі Канн), "Я так давно тебе кохаю" Філіпа Клоделя, "Перший день твого  життя, що залишилося" Ремі Безансона, картина Седріка Клапіша "Париж", у якому через історії життя парижан відтворений неповторний вигляд французької столиці, та фільм Аана-Франсуа Ріше "Мерен" (у наш прокат картина вийшла під назвою "Ворог держави №1") про французького гангстера Жака Мерене.

Номінантами на звання найкращого французького актора стали Венсан Кассель ("Ворог держави №1"), Франсуа-Ксавьє Демезон ("Колюш" Антуана де Кона), Альбер Дюпонтель ("Убити два дні" Жана Беккера), Жак Гамблен ("Перший день твого  життя, що залишилося"). На цю нагороду за роль у фільмі П'єра Шоллера "Версаль" також посмертно номінований син Жерара Депардьє Гійом, що помер у жовтні минулого року від пневмонії (ця стрічка брала участь у фестивалі "Молодість", і саме там хвилиною мовчання глядачі та учасники згадали цього цікавого актора, долею якого було все недовге життя перебувати у тіні свого геніального батька).

Приз за найкращу жіночу роль розіграють Катрін Фро ("Злочин - наша справа" Андре Дюссольє, у картині також знялися Крістіан Вадім та К'яра Мастрояні - діти Катрін Деньов), Іоланда Моро ("Серафін"), Крістін Скотт Томас ("Я так давно тебе кохаю"), Тільда Свінтон ("Джулія" Еріка Зонки, ця стрічка брала участь у минулорічному Берлінале, а цього року Свінтон очолить журі цього фестивалю) і Сильві Тестю ("Саган" Діани Кюрі).

Найкращим режисером можуть стати Ремі Безансон ("Перший день твого  життя, що залишилося"), Лоран Канте ("Клас"), Андре Деплешен ("Різдвяна казка"), Мартін Прово ("Серафін"), Аан-Франсуа Ріше ("Ворог держави №1").

Нагадаємо, найкращим французьким фільмом у 2007 році академія назвала драматичну комедію "Кус-кус та барабулька" (La Graіne et le mulet) Абделатіфа Кешиша. Вручать нагороди переможцям 27 лютого.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.1190 / 4.07MB / SQL:{query_count}