Ікони в підтримку армії

Львівські іконописці Лев та Михайло Скопи запрошують киян на виставку-продаж унікальних робіт “Ґонта”

У середу, 22 липня, о 16.00 у рамках проекту “Культурна дипломатія між регіонами України” Українського кризового медіа-центру відбудеться відкриття благодійної виставки-продажу унікальних ікон Лева і Михайла Скопів та мистецьке об’єднання “Кактус”, написаних на ґонті з церкви святого Юра у Дрогобичі.  
Близько 30 років художник і мистецтвознавець Лев Скоп власними зусиллями реставрує церкву святого Юра у Дрогобичі, внесену до переліку пам’яток архітектури ЮНЕСКО. У храмі почали замінювати стару ґонту – покрівельний матеріал з дощечок. Митець почав писати на них лики святих. Так народився новий погляд на сакральне мистецтво. Ідею Лева Скопа прийняли і продовжують його син Михайло та учасники мистецької групи “Кактус”: Назар Мартинюк, Оксана Миханько, Наталя Гнатисько, Наталя Русецька, Галина Хорунжа, Боніфатій Івашків, Марко Вин­ницький і Тетяна Думан. Роботи цих художників і склали експозицію виставки “Ґонта”.
Мистецький проект “Ґонта” – це близько двохсот п’ятдесяти автентичних дощечок різної величини, на яких написані образи найбільш шанованих в Україні святих: Миколая, Варвари, Катерини, Георгія, Дмитрія, Пантелеймона, а також святих Агнеси, Аполлонії, Федора Стратилата, царя Давида та багатьох інших. Більшість ґонтин створив художник Михайло Скоп. Він же створив образи сучасних святих, зокрема папи Івана Павла ІІ та покровителя України Андрея Шептицького.
Разом малі та великі ґонти утворюють композицію у формі частоколу, що символізує оберіг, адже навколо давніх церков була суцільна захисна огорожа. Центральною частиною композиції є образ-складень, що утворює силует церкви святого Юра у Дрогобичі.
Побачити та придбати частинку церкви святого Юра з ликом святих можна з 22 липня до 2 серпня у медіа-лаунжі Українського кризового медіа-центру (Український дім на Європейській площі, вул. Хрещатик, 2). Всі зібрані кошти будуть спрямовані на підтримку української армії та культурних ініціатив на сході України. Зокрема, у серпні у рамках проекту “Культурна дипломатія між регіонами України” виставка Лева та Михайла Скопів “Ґонта” вирушить до міста Слов’янськ.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.4702 / 4.06MB / SQL:{query_count}