Вікенд нового українського наївного мистецтва

Не можете обрати, як провести вихідні: сходити на виставку чи з’їздити на шашлики? Для чого обирати, якщо можна поєднати одне з іншим на “Арт Барбекю”

фото: Мар’ян Пирожок
З самого початку літа на терасі Палацу мистецтв та пабу “Люфт” (вул. Коперника, 17) відбуваються креативні вікенди “Арт Барбекю”, які поєднують творчість та мистецтво кухні. А от сьогодні і завтра, 18 та 19 липня, це місце перетвориться на динамічну виставку нового українського наївного живопису та хендмейду.
Наївне мистецтво – одна з форм примітивізму; художня стилістика, для якої характерна спрощеність, локальні, чисті кольори, відсутність повітряної перспективи та інших ознак академізму; тенденція в мистецтві, яка виникла наприкінці ХІХ- початку ХХ століття, основною ознакою якої є свідоме, навмисне спрощення художніх засобів, звертання до різноманітних форм народної селянської та дитячої творчості, архаїчного та середньовічного мистецтва.
З 11.00  на терасі львів’яни та гості міста матимуть змогу безкоштовно оглянути виставку картин львівських та франківських художників, а також експозицію від галереї-батярні “ПРАВДА,Б”. Серед них будуть роботи Тараса Кеба, який творить на полотні та дереві. В основу більшості його робіт лягли фольклористика, міфологія, давні традиції українців та різних народів. Автора надихають художники-примітивісти Марія Приймаченко, Никифор Дровняк, Анрі Руссо, Ніко Піросманiшвілі, Іван Генерали, а також рідне місто Львів, в якому він проживає з народження. Ще один художник, а також дизайнер і музикант (“Гич Оркестр”), якого надихає наше місто – Мар’ян Пирожок. На експозиції ви неодмінно впізнаєте його роботи, насичені неймовірними деталями, кольорами та образами.
 
 Мар’ян Пирожок
Творчий провокатор Петро Буяк з Івано-Франківська представить на “Арт Барбекю” живопис та серію поштових листівок з альтернативною історію свого міста, головним персонажем  яких є граф Потоцький. 
Серед авторів-учасників виставки нового українського наївного живопису та хендмейду є й Дарія Альошкіна – витинанкар, скульп­тор та керівник театру тіней “Див”. Вона творить з каменю, дерева, металу, кераміки, паперу. Темами для творчості найчастіше обирає жінку у різних її проявах. 
Юлія Долинська запропонує гостям виставки роботи, насичені фактурами та неймовірним поєднанням ідей і образів,  Катерина Котлярова – трохи моря і свіжість соковитих фарб, а Валентин Колонтай, який займається книжковою ілюстрацією та станковою графікою, презентує своє міфічно-містичне бачення світу.
До події долучаться цікаві та своєрідні львівські живописці, скульптори та хендмейдери, які будуть присутні на “Арт Барбекю”. Mariko Mariko представить на вікенді прикраси з натурального каменю та гайок, а Віталій Внуков – Сyber Black Art. До слова, кожен матиме змогу безпосередньо поспілкуватися з авторами, перейнятися атмосферою та творчим натхненням та, між іншим, придбати їхні вироби. 
У програмі події заплановані розмови про сучасне наївне мистецтво, буде створена фотозона та локація для художніх спроб усіх відвідувачів арт-тусівки. Також сьогодні, після закінчення першого дня експозиції, в клубі UNDERGROUND відбудеться вечірка Spaghetti Dance в стилі 80-90 років минулого сторіччя, під час якої лише для вас – discomagic, хвилі груву, танці до світанку, стробоскопи, дим-машини і класика рейв-культури.
А взагалі організатори зазначають, що протягом арт-вікендів на терасі Палацу мистецтв для кожного знайдеться своя “смачна” культурна програма, а додатковою насолодою для відвідувачів події стануть страви з барбекю, кава та солодощі.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.4547 / 4.08MB / SQL:{query_count}