Від плаката до живопису

Палац мистецтв запрошує львів’ян і гостей міста відвідати нові виставки

Цього тижня у Львівському палаці мистецтв відкрили одразу кілька нових експозицій. Зокрема у вівторок тут презентували виставку естампної графіки ЕСТАМП'15, що складається з майже сотні робіт, створених студентами кафедри графічного дизайну Львівської національної академії мистецтв і кафедри книжкової графіки та дизайну друкованої продукції Української академії друкарства.
В експозиції представлені техніки офорту (суха голка, акватинта, мецотинто), а також лінорит і гравюра на картоні. Спеціально для відкриття ЕСТАМП'15 до нашого міста завітав польський метр плакатного мистецтва, професор Академії мистецтв у Кракові Пйотр Кунце.

Ще однією важливою подією стало відкриття виставки “Метанойя” авторства одного з лідерів сучасного українського мистецтва Віктора Сидоренка. У 2003 році він представляв Україну на ювілейному 50-ому Венеційському бієнале, виступивши згодом співкуратором і комісаром низки українських проектів у Венеції. Віктор Сидоренко – народний художник України, дійсний член і віце-президент Академії мистецтв України. В 2001році заснував і очолив Інститут проблем сучасного мистецтва Академії мистецтв України. 
Педагог, автор об’єктів і фотокомпозицій, наукових і публіцистичних праць. Шлях митця від реалізму до неоавангардизму – це в першу чергу данина цілковитій свободі творчості останнього  покоління, яке виросло і працювало при тоталітарному режимі. Час, пам’ять, історія – ось центральні ідеї його проектів, екстраполюючих свою поліваріантність і різні прочитання в мову візуальних образів та конструкцій.

“Метанойя” – це натяк на те, що за межами ratio суб’єкт перестає бути самодостатнім зі своїми уявленнями про себе самого і про навколишній світ. Коли домагання його розуму обмежує щось, що виходить за межі його пізнання. І стає аж до тактильності відчутно, що пізнання – не єдиний спосіб взаємодії з дійсністю.
Концептуальне рішення проекту показує творчість Віктора Сидоренка такою, що не тільки відповідає викликам часу, демонструючи гостроту моменту, а й перетворюється на певний метанаратив, який виявляє деякі універсальні антропологічні константи і пропонує бачення того, що відбувається з людиною в умовах мінливої реальності. Розкриває можливість простежити динаміку переходу від одного стану взаємодії з реальністю до іншого.

Проступає деяка творчо-послідовна процесуальність, що виявляє, як людина сприймає виклики реальності і як у ній народжується здатність до відповіді.  Прояснює становлення особистості від людини, яка ставить питання, через людину, яка сприймає відповідь, до людини, яка відповідає на голос реальності. В тому числі метафізичної реальності Іншого.
Це історія про персонажа, який із самого початку шукає свою вразливість, і, знаходячи її, поступово набуває власного обличчя. Його шлях – це рух до себе, до своєї ідентичності. До правди в стосунках з довкіллям, до правди, яка виходить за межі патернів суб’єктивності і минулих соціальних настанов.

У культурному контексті проект-метанаратив “Метанойя” окреслює контури тієї новизни, яка долає заскорузлі громадські й культурні схематизми, інертність минулих парадигм. Тим самим його можна розглядати як один із прецедентів подолання ситуації постмодерну та актуалізації досить важливого питання про те, де ми опиняємося внаслідок цього подолання...
Третьою в стінах Палацу мистецтв цього тижня відкриють виставку живопису “Відлуння спогадів” В’ячеслава Апета. Картини дніпропетровського митця, які експонували в різних містах України і за кордоном (в групових та персональних проектах ), цього разу представлені на суд вибагливого львівського глядача.

В полотнах Апета кольором та лінією передані почуття автора і його зворушливі враження від побаченого колись. 44 різножанрові роботи об’єднує стилістичне рішення багатошарової площини полотна.  Куточок міста, морська хвиля, жіноче тіло, степова квітка, хмара в небі – всі ці образи на картинах митця, сповнені чутливості кольору, тихо розповідають про особисте, пережите…
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.6905 / 4.1MB / SQL:{query_count}