Заньківчани запрошують на прем’єру!

У театрі імені Марії Заньковецької 27 та 30 червня о 18.00 можна буде подивитися п’єсу Юрія Косача “Симфонія сльози” у постановці народного артиста України Григорія Шумейка

Ви любите загадки? Вам цікаві історії великих переворотів і загадкових історичних постатей? Ви не боїтесь відкривати для себе іншу Україну, її інших героїв?.. Заньківчани запрошують вас на прем’єру!  Вперше на українській сцені п’єса Юрія Косача “Симфонія сльози” (“Скорбна симфонія”) у постановці народного артиста України Григорія Шумейка. 
Історія відомого композитора Дмитра Бортнянського, одного з тих видатних українців, які здобули всесвітню популярність на чужині та прославили своїм ім’ям рідну землю. Його життя було сповнене карколомних подій і доленосних вчинків. Він мріяв відчинити двері Європи, прославити рідний край, і йому це майже вдалося.
Проте бажання повернутися додому не давало йому спокою ні вдень, ні вночі. Він марив батьківщиною і хотів понад усе творити для неї. І хоча кожен його твір був подією в тогочасних “поважних” колах, як митець високого класу він залишався у пошуку, алегорією до якого в п’єсі “Симфонія сльози” є мрія про ту єдину на віки безсмертну симфонію.
Звісно, не обійшлося без жінок. Вони чинили свій вплив на долю композитора. Загадкова Чорна пані, прихильниця царських традицій Катерини І, вправна інтриганка і основний лобіст приїзду Бортнянського до Петербурга. Ніби любляча дружина Агафія Федорівна, яку більше цікавили слава чоловіка та соціальний статус, а не створення щасливої сім’ї. І нарешті містична княжна Дараган, претендентка на царський престол, українка за походженням, яка мріяла перенести політичну гру в свою державу після подолання Катерини І як основної суперниці.
Події у “Симфонії сльози”, як і музика Бортнянського, захоплюють у свій нестримний вир і тримають у напруженні до завершення п’єси. Драматичний прийом п’єси захопить вас, адже у виставі діють дві постаті композитора, а саме: молодий мрійник та сивочолий митець-філософ. Події п’єси відносять нас як у минуле головного героя, так і в теперішнє, стираючи часові межі.
Вишуканий світ придворних дам та кавалерів за лаштунками, сміливі люди проти інтриганів і боягузів, мрії та жорстокі реалії,  кохання і зрада – усе це під звуки неймовірної музики Дмитра Бортнянського.
Олеся Галканова
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0102 / 4.08MB / SQL:{query_count}