Топ-5 лекцій та дискусій у рамках проекту “ДонКульт”

У Львові відбудеться багато цікавих подій у рамках проекту “ДонКульт”

Зокрема tvoemisto.tv пропонує підбірку лекцій, які допоможуть розкрити Донбас по-новому. Усі заходи програми відбуваються за адресою: Центр міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Aкад. Богомольця, 6).

Лекція “Шахтерський труд отечеству” – гірнича культура як ресурс офіційної культури”

27 червня, 16.00
Лекцію прочитає польська дослідниця Марта Студенна-Скруква. “Шахтерский труд отечеству” – це відоме соціалістичне гасло сьогодні вже не має настільки сильного емоційного заряду, як кілька десятиріч тому.
Лекція ставить питання про культурний потенціал Донбасу, про його місце в культурній політиці Радянського Союзу і Української РСР, а також про адаптивну здатність української офіційної культури після здобуття незалежності. Увагу буде зосереджено також на аналізі прикладів використання специфіки Донбасу в національному дискурсі України та на пошуку подальших можливостей у цій сфері.

Лекція “Промисловість vs спадщина” 

28 червня, 14.00
Німецька дослідниця та куратор др. Даґмар Кіфт розкаже про досвід, перспективи та виклики індустріальних районів Німеччини. У презентації буде представлено огляд розвитку Рурської області, починаючи з промислової кризи аж до культурної ревіталізації, з особливим наголосом на поняттях спадщини та ідентичності, таких аспектах, як історія, туризм, освіта та сфера розваг, а також аудиторії промислової спадщини. Лекція відбудеться англійською з синхронним перекладом. Відкрита для широкої публіки.

Презентація та дискусія “Індустріальне сьогодні” 

28 червня, 16.00
Одним з фокусів лекційно-дискусійної програми “ДонКульту” буде індустріальна культура і спадщина. Програма супроводжуватиметься показами документальних хронік індустріальних міст України (в перервах між заходами).
14.00 – Розмова розпочнеться про минуле і сучасні перспективи постіндустріальних регіонів з презентації др. Даґмар Кіфт і досвіду промислових районів Німеччини.
16.00 – продовження теми дискусією “Переосмислюючи індустріальне як спадщину: потенціал колишніх промислових регіонів”. У дискусії візьмуть участь: Софія Дяк (Центр міської історії, Львів), Даґмар Кіфт (LWL-Industriemuseum у Дортмунді), Анна Мєдвєдєва (МБФ “Ізоляція”, Донецьк –Київ), Павел Яґло (директор відділу “Історія Нової Гути” Музею історії Кракова). Модератор – Ірина Склокіна (Центр міської історії).

Лекція “Життя для шахти: міста Донбасу 1950-80-их років”

29 червня, 17.00
Лекцію прочитає кандидат історичних наук Ксенія Пантюк. Сьогодні це “міста-примари”, які зникають. А понад півстоліття тому на сході України мало не щороку виникали поселення поруч із будівництвом вугільних шахт.

Дискусія “У пошуках спільного/відмінного” 

30 червня, 16.00
У Центрі міської історії у рамках програми “ДонКульт” відбудеться дискусія із керівниками великих соціологічних проектів про те, як в Україні досліджувати регіоналізм та ідентичності.
Зустріч відбудеться у форматі дискусії за участі Іллі Кононова (Луганський національний університет ім. Тараса Шевченка, м. Старобільськ, керівник проекту “Донбас і Галичина”), Вікторії Середи (Львівський національний університет ім. Івана Франка, керівник якісної частини проекту “Регіон, нація та інше”) та Наталії Черниш (Львівський національний університет ім. Івана Франка, керівник проекту “Львів-Донецьк”). Модеруватиме зустріч соціолог Наталя Отріщенко (Центр міської історії).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.0586 / 4.1MB / SQL:{query_count}