Театр та історія: способи порозуміння

У Львові відбудеться вільний перегляд “Зерносховища” і дискусія “Минуле на сцені: про рефлексію складної історії в театрі”

Наприкінці квітня в нашому місті на розсуд публіки представили довгоочікувану постановку “Зерносховище” Андрія Приходька за однойменною п’єсою Наталії Ворожбит. Це була одна з небагатьох спроб сучасного театру звернутися до теми Голодомору. 
Вистава важлива не тільки тому, що вивіряє спроможність “нової драми” представити нетривіальний погляд на трагічні історичні події, а й тому, що частково демонструє здатність суспільства вийти за стереотипні образи й заполітизовані трактування, засвоєні чи не зі шкільної парти, і відкритися нетрадиційній мові сучасного театру. 
Зі самого початку виставу сприйняли двозначно. Глядачі, критики, журналісти, театрали, ті, що бачили, і ті, що не бачили, розділилися після її прем’єри фактично на два табори, бурхливо обговорюючи постановку і в професійних колах, і в соцмережах.
Цього тижня (в суботу 20 червня) у рамках культурного форуму та лекційно-дискусійної програми “ДОНКУЛЬТ” нам пропонують повернутися як до самого “Зерносховища”, так і до обговорення постановки. Цього дня о 16.00 усіх зацікавлених виставою запрошують до Першого академічного українського театру для дітей і юнацтва  на відкритий перегляд, після якого о 18.30 відбудеться обговорення та дискусія “Минуле на сцені: про рефлексію складної історії в театрі”. 
На зустрічі говоритимуть не лише про виставу – радше, разом шукатимуть відповіді на значно ширші і важливіші питання. Хто і як формує сьогодні образи минулого в публічному дискурсі? Як театр може/має розказувати про складне травматичне минуле? Яка роль у цьому істориків? Чи можуть вони поділитися монополією на складні теми з митцями і прийняти інші форми розмови та презентації складного минулого? Наскільки сучасне суспільство готове до іншого прочитання історії? Чи здатен сучасний театр запропонувати нове прочитання? Чи зміна формальної мови театру забезпечує зміну смислової перспективи?
Серед учасників дискусії – драматург, авторка “Зерносховища” Наталя Ворожбит, режисер-постановник Національного академічного драматичного театру імені Івана Франка Андрій Приходько, історик Олександр Зайцев, літературознавець Ірина Старовойт, театральний критик, куратор East European Performing Arts Platform Йоанна Віхівська. Модеруватиме розмову культуролог Зоряна Рибчинська.
Вхід на виставу і дискусію вільний.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7542 / 4.08MB / SQL:{query_count}