Сини та доньки

На сцені Львівської філармонії відбулася "інавгурація" нового рояля

На сцені Львівської філармонії відбулася "інавгурація" нового рояля

filermonija.jpg 

У 1853 році вихідці із Ні­меччини, батько та сини Штайнвеги, заснували у Нью-Йорку власне виробництво фортепіано.

У 1980 році у родині всесвітньо відомого музиканта Юрія Башмета, який своє дитинство та юність провів у Львові, народилася донька Ксенія.

У 1991 році студент теоретико-композиторського факультету Львівської консерваторії Володимир Сивохіп уперше почув платівку із записом Фортепіанного концерту №1 Моріса Равеля.

Здавалося б, між цими трьома датами, віддаленими в часі й географічних координатах, немає нічого спільного. Нічого, крім здійснення мрій. Адже роялі фірми  "Steinway & Sons" (Генріх Штайнвег переклав своє прізвище на англо-американський лад) дуже швидко здобули визнання у США, а незабаром і в цілому світі. Ксенія Башмет стала відомою піаністкою, яка часто гастролює не лише з оркестром свого батька, але й з іншими реномованими колективами. Володимир Сивохіп очолив Львівську обласну філармонію. На перетині цих історій стало можливим здійснення ще однієї мрії: віднедавна на сцені філармонії красується новий розкішний "Стейнвей", а в першому урочистому концерті за його участі, який відбувся минулої неділі, взяла участь Ксенія Башмет. Виконувала, звісно ж, Фортепіанний концерт Моріса Равеля. Такий-от "Вокзал мрії" по-львівськи...

Як уже писала "Пошта", до Львова королівський інструмент прибув на самого Миколая. Придбали його в гамбурзькому представництві фірми, а вибирати допомагав сам Володимир Крайнєв. Адже впродовж понад 150-літньої історії існування "Steinway & Sons" виготовили не більше  півмільйона інструментів, тож кожен із них є своєрідним раритетом. "Стейнвеї" звучать у всіх найкращих концертних залах світу.

Подарунок усім львів'янам зробили за кошти, виділені управлінням культури та туризму ЛОДА, внесла частку зі свого бюджету й сама філармонія. Як і годиться, перед першим урочистим концертом - справжньою "інавгурацією" короля - рояль заслонили білою тканиною та перев'язали стрічками, перерізати які випала честь керівнику обласного управління культури Галині Дорощук та директорові Львівської філармонії Володимиру Сивохопу. А в першому відділенні першого концерту із циклу "Steinway" для вас", який відтепер стане традиційним, окрім Ксенії Башмет, виступили відомі в світі молоді піаністи-львів'яни Яромир Боженко та Дмитро Онищенко.

Вихованець знаних педагогів Тетяни Алєксандрової та проф. Марії Крушельницької у Львові, а також Бориса Блоха та Майкла Ролла в Ессені, Яромир Боженко обрав для презентаційного концерту складну, насичену філософськими роздумами та "божественними довготами" Фортепіанну сонату №3 Йоганнеса Брамса. Твір дозволив продемонструвати не лише амплуа піаніста, але й амплітуду гучностей нового інструмента, однаково виразного у форте та проникливого й переконливого на піано.

Ефектну, різнопланову програму обрав для "інавгурації" ще один львів'янин, випускник місцевої музичної академії та Московської консерваторії Дмитро Онищенко. Світ романтизованого бароко в бахівській Чаконі перекладу Феруччо Бузоні змінили романтичні рефлексії слов'янської душі в Ноктюрні Фридерика Шопена та іскрометні образи "Іспанської рапсодії" Ференца Ліста. "Стейнвей" отримав нагоду продемонструвати, які необмежені можливості дарує він віртуозам, допомагаючи втілювати кожен задум.

А в антракті, поки численна публіка насолоджувалась шампанським, яким пригощали у філармонії з нагоди справжнього свята, роялю готували оркестровий "почет". Концерт Равеля Ксенія Башмет виконала разом із Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії під батутою свого співвітчизника, молодого московського дириґента Ігоря Розумовського. Однак чи то оркестранти розгубилися від такої кіль­кості гостей на сцені, чи дириґент не до кінця був готовим до співпраці із львів'янами - завершальний тризвук "оркестр-дириґент-піа­ністка" прозвучав не вельми переконливо й подекуди надто дисонансно. Втім, навряд чи це стало на заваді справжнім мрійникам, та й майбутні знайомства із "Стейнвеєм" ще тільки попереду. Як стало відомо "Пошті", наступний концерт із циклу "Steinway" для вас", який відбудеться вже 17 лютого, обіцяє не менш яскравий феєрверк імен.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.1455 / 4.1MB / SQL:{query_count}