Кіно багато не буває

Наступного тижня в нашому місті розпочнеться VIII Львівський міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

З 21по 24 травня у Львові триватиме VIII Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art.
Цього року в рамках конкурсної та позаконкурсної програм покажуть майже 100 кінострічок з різних куточків світу. Крім того, гості фестивалю зможуть відвідати кінопокази від партнерів Wiz-Art, вісім майстер-класів українських та іноземних режисерів, лекції вечірки та інші спеціальні події, які влаштують на таких локаціях: Львівський палац мистецтв, Центр міської історії Центрально-Східної Європи, Львівський кіноцентр і антикафе Communa.
“Ми хочемо творити завтра, не чекаючи, доки хтось це зробить за нас. Культура і кіно, зокрема на фоні недолугої гуманітарної політики та занепадницьких настроїв в Україні, виглядають недооціненими. Кіно здатне оперативно реагувати й рефлексувати на суспільні процеси, а отже, формувати основи світогляду, – коментує директор фестивалю Ольга Райтер.
– Я маю на увазі здорові рефлексії, а не пропагандистську машину на кшталт російської. Всі знають, але небагато людей справді усвідомлюють, що завтра – це те, що ми готуємо сьогодні. Культура будує підґрунтя для виходу з кризи. Wiz-Art запрошує глядачів не лише дивитись, а й брати участь у створенні кіно. Рефлексувати на тему сьогодення, формулювати і висловлювати власну думку, бути активними, а отже, робити майбутнє тут і зараз разом із нами”.
В міжнародному конкурсі 17 фільмів із Нідерландів, Великобританії, Румунії, США, Франції, Німеччини, Канади, Ірану, Тунісу, Лівану, Швеції, Таїланду, Фінляндії, Австрії, Данії та України виборюватимуть головний приз фестивалю, а також призи у трьох номінаціях: краща режисура, кращий сценарій та краща операторська робота.
Wiz-Art запрошує глядачів не лише дивитись, а й брати участь у створенні кіно. Рефлексувати на тему сьогодення, формулювати і висловлювати власну думку, бути активними, а отже, робити майбутнє тут і зараз разом із нами
Визначатиме найліпші короткометражки міжнародне журі фестивалю у складі трьох режисерів – Катaжини Ґондек (Польща), Крістофера Шварца (Австрія) та Олександра Ратія (Україна). В національному конкурсі змагатимуться 10 українських стрічок, укладених в дві програми, серед яких ігрова короткометражка Катерини Горностай, члена журі фестивалю Wiz-Art-2014, “Віддалік”,  анімація Анатолія Лавренішина “Крамниця співочих пташок” та режисерський дебют відомої сценаристки Марисі Нікітюк “В деревах”.
Під час Wiz-Art відбудуться спеціальні кінопокази від партнерів фестивалю: Італійська панорама від SediciCorto Film Festival (м. Форлі, Італія), “Її роль: жінки у та поза кадром” від “Феміністичної майстерні” (м. Львів) і добірка українських короткометражок від молодіжної платформи СУК (Сучасне Українське Кіно). Новинкою цьогорічного фестивалю стане добірка анімаційних короткометражок “Шортики” для наймолодших глядачів.
Щорічна Wiz-Art Film School – освітній блок фестивалю – цього року акцентує увагу на практичних навиках у створенні кіно. На своєму майстер-класі Анатолій Лавренішин розповість про секрети створення анімації. Локейшн-менеджер та виконавчий продюсер Петро Рудольфович – про особливості роботи на знімальному майданчику. Сценарист Марися Нікітюк презентує авторський сценарний курс, який відбудеться у Львові в липні цього року. Український режисер Олександр Ратій розкаже про структуру сценарію на своєму майстер-класі “Комедія та драма для околиць і гаражів”. Відбудуться читання від блогу сценарної майстерності All About Storytelling. 
Австрійські режисери Крістоф Шварц, Гай Ліхтенштейн та польська режисер Катажина Гондек проведуть зустрічі у форматі Q&A. 
У рамках фестивалю 22 травня в Білій залі Львівської міської ради відбудеться прес-конференція і презентація новоствореної Львівської кінокомісії – напівдержавної структури, покликаної сприяти кінопроцесу в нашому місті. Квитки на покази та фестивальні абонементи можна придбати на сайті tiketclub.com.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.7915 / 4.09MB / SQL:{query_count}