Вишиванка: не лише на свято, а й на будень

21 травня в Україні відзначатимуть День вишиванки. “Пошта” дізналася, як він проходитиме і що цікавого підготували організатори свята

фото: День вишиванки
Вчора до Львова завітали організатори Дня вишиванки, який традиційно відзначають у третій четвер травня, – журналіст і письменниця Леся Воронюк-Волошина та військовослужбовець, автор проекту “Музика воїнів” та автор слів пісні “Укроп” Олександр Ткачук. Під час прес-конференції вони розповіли про історію свята, про нові ініціативи і яким буде цьогорічний День вишиванки. 
День вишиванки – це свято національної єдності, покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу, а також об’єднати українців. Основна мета події – збереження національних цінностей, їх популяризація серед молоді та населення країни загалом. Адже вишиванка – це перш за все символ, який єднає українців незалежно від мови, якою вони спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів.
Всеукраїнську акцію “День вишиванки” започаткувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Леся Воронюк ще в 2007 році. З того часу щороку в третій четвер травня у різних містах України відзначають цей день.
Оргкомітет офіційно і публічно звертається до Президента Петра Порошенка з проханням надягти вишиванку 21 травня і таким чином показати свою єдність та солідарність з українським народом
“Ми не визначали конкретної дати. Цього року святкуватимемо 21 травня, торік відзначали День вишиванки 15 травня. Робимо це спеціально, адже важливо, щоби День вишиванки припадав саме на робочі дні тижня, – пояснила Леся Воронюк-Волошина. – В цьому вся суть акції, адже це не свято заради свята, параду чи вихідного, а акція, яка показує, що вишиванка є органічною та невід’ємною частиною життя кожного українця в будень. Тому й надягаємо її, коли йдемо на роботу, на навчання, на побачення”.
З її слів, цього року День вишиванки святкуватимуть як жителі Західної України, зокрема Львова, Тернополя, Івано-Франківська, Рівного, так і українці зі сходу та півдня, а саме Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, Одеси, Дніпропетровська. Тож оргкомітет робить усе можливе, аби День вишиванки відзначили й на окупованих територіях.
“По всій Україні та в багатьох містах за кордоном, де є наша діаспора, 21 травня українці вберуться у вишиванки, – веде далі Леся Воронюк-Волошина. – Сподіваюся, що в багатьох куточках Землі цього дня можна буде побачити нашу красиву, давню і сильну, як оберіг, вишиванку”.
Ми не визначали конкретної дати. Цього року святкуватимемо 21 травня, торік відзначали День вишиванки 15 травня. Робимо це спеціально, адже важливо, щоби День вишиванки припадав саме на робочі дні тижня
Оргкомітет свята вже звернувся до Петра Порошенка з проханням підписати указ про відзначення Дня вишиванки щороку в третій четвер травня. “Оргкомітет офіційно і публічно звертається до Президента Петра Порошенка з проханням надягти вишиванку 21 травня і таким чином показати свою єдність та солідарність з українським народом, – сказав Олександр Ткачук. – Ми просимо главу держави призначити указом День вишиванки на третій четвер травня”.
А ще цього року до Дня вишиванки організатори свята оголосили всеукраїнську акцію “Подаруй захиснику вишиванку”. “Вона полягає у тому, аби вишити, знайти у своїх скринях і шафах або ж придбати вишиванки та передати їх волонтерам. А вони передадуть їх бійцям АТО. Вважаємо, що така акція повинна підняти бойовий дух наших захисників, – запевняє Олександр Ткачук. – Зараз українські воїни наслідують традицію козацьких часів. А ми знаємо, що козаки часто ставали до бою без додаткового захисту, бо вірили, що вишиванка – це оберіг”.
У нашому місті вишиванки збирають у церкві святого Климентія Папи (вул. Генерала Чупринки, 70). Також до збору найближчим часом має долучитися Гарнізонний храм святих апостолів Петра і Павла (вул. Театральна, 11). Збір триватиме до 1 липня, тож організатори акції закликають усіх вишивальниць та магазини, які продають народний одяг, долучитися до неї – подарувати вишиванки військовим.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6824 / 4.09MB / SQL:{query_count}