У Франції відбудеться український фестиваль

Впродовж місяця – з 7 квітня до 7 травня – у Парижі триватиме мультидисциплінарний фестиваль сучасного українського мистецтва “Україна – вільна сцена”

Це перший масштабний культурний захід, який комплексно презентує сучасну культуру України. Проект представлений та реалізований командою українського фестивалю “Гогольфест” і відбуватиметься на різних паризьких локаціях. 
Зокрема театр “Монфор” прийме постановку “Собача будка” режисера та засновника театру “Дах” Влада Троїцького і концерт Dakh Daughters. Крім того, до театральної програми ввійшов перфоманс RESIST(R)ANCE, участь в якому візьме колишній музикант гурту “Океан Ельзи” Юрій Хусточка, актор Діма Ярошенко та кілька музикантів київської джазової сцени.
Візуальне мистецтво на фестивалі презентуватимуть в галереї Slow Galerie. Там виставлятимуть роботи молодих українських художників: Олекси Манна, Івана Семесюка, Христини Ярош та дуету “Брати”. А в середньовічній церкві Сен-Меррі розташується проект візуального та медіа-мистецтва “Декомпресія”.
Кіночастина фестивалю “Україна – вільна сцена” триватиме з 8 до 14 квітня. За цей час парижанам покажуть кращі взірці українського кінематографа – від відомих фільмів, що стали класикою (“Шкурник” Миколи Шпиковського, “Навесні” Михайла Кауфмана) до нових стрічок, яких ще не демонстрували у Франції (“Український аргумент” Сергія Маслобойщикова, “Чорний зошит Майдану”, “Поводир” Олеся Саніна і “Брати. Остання сповідь” Вікторії Трофіменко).
В секції “Актуальна музика” у Парижі виступить композитор Валентин Сильвестров, піаніст Любомир Мельник та гурт Million Kopek. А сучасні українські письменники представлять на фестивалі свої книги у французькому перекладі – Андрій Курков розповість про “Львівську гастроль Джимі Хендрікса”, що вийшла друком у видавництві Liana Levi, а Марія Матіос – про “Солодку Дарусю” від видавництва Gallimard.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
29.7479 / 4.06MB / SQL:{query_count}