Культурні події у нашому місті


Пригадайте, коли ви востаннє були в театрі чи водили туди дітей? На жаль, ми все частіше оминаємо ці храми культури. А дарма! Присвятіть кілька годин перегляду вистави – не пожалкуєте: і до мистецтва долучитесь, і про щоденні клопоти забудете. 
Не знаєте, куди піти? “Пошта” підкаже! Ми підготували програму вистав п’ятьох найбільших львівських театрів на чотири найближчі дні. У ній точно знайдеться постановка, яка сподобається саме вам!
Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької сьогодні о 18.00 запрошує на оперету “Летюча миша” Йогана Штрауса; завтра о 18.00 – на балет “Жізель” Адольфа Адана (лібрето Теофіля Готьє та Жуля-Анрі де Сен-Жоржа); в суботу, 14 березня, о 18.00 – на оперу “Травіата”  Джузеппе Верді (лібрето Франческо-Марії Піаве за драмою Олександра Дюма-сина “Дама з камеліями”).
В неділю, 15 березня, у Львівській опері даватимуть одразу дві вистави: о 12.00 – музичну казку “Чарівне кресало” Є. Досенка, М. Сильвестрова, І. Стрілецького (лібрето М. Петренка за казкою Ганса-Крістіана Андерсена “Кресало”), о 18.00 – балет “Корсар” Адольфа Адана (лібрето Ж.-А. де Сен-Жоржа і Ж. Мазільє в редакції Ю. Малхасянц за однойменною поемою Джорджа Байрона). Вартість квитків на вечірні вистави – 50 – 250 грн, на денні – 30 – 120 грн.

В Національному академічному українському драматичному театрі ім. Марії Заньковецької львів’ян і гостей міста дивуватимуть як прем’єрними постановками, так і тими, які давно завоювали любов поціновувачів театрального мистецтва. На камерній сцені сьогодні о 17.00 розпочнеться моно-вистава Святослава Максимчука “Моя Шевченкіана”, а в неділю, 15 березня, о 18.00 тут покажуть любовний роман за п’єсою Агнєшки Осєцької “Смак до черешень”.
На великій сцені театру сьогодні о 18.00 гратимуть “Державну зраду” за п’єсою Рея Лапіки; завтра, 13 березня, о 15.00 – композицію “Катерина” за однойменною поемою Тараса Шевченка, а 14 і 15 березня о 18.00 – найновішу прем’єру заньківчан – народну пісню “Вій, вітерець!” за п’єсою Яніса Райніса. Вартість квитків на вистави, що йтимуть на камерній сцені, –  20 – 50 грн, на великій сцені – 20 – 100 грн.
Чи не найбільше дитячих постановок пропонує Перший академічний український театр для дітей та юнацтва. Щоправда, останнім часом він усе частіше тішить нас і новими виставами для дорослих. Сьогодні о 16.00 у ньому даватимуть ліричну драму “Таїна буття” Тетяни Іваненко; завтра, 13 березня, о 12.00 і в суботу, 14 березня, о 15.00 – “Чєрєвічкі” Василя Василька за мотивами повісті Миколи Гоголя “Ніч перед Різдвом”. Окрім цього, завтра о 18.00 тут покажуть іронічну комедію “Небезпечна гра” Любові Мовчан, а в неділю, 15 березня, о 15.00 – мюзикл “Дюймовочка+” С. Майданської за казкою Ганса-Крістіана Андерсена. Вартість квитків – 14 – 50 грн.
Львівський драматичний театр ім. Лесі Українки ось уже другий рік пропонує львів’янам і гостям міста сучасні цікаві постановки, які наробили чимало галасу не лише у Львові. Завтра, 13 березня, о 18.00 тут демонструватимуть рок-новели Олексія Коломійцева “Вівісекція” на вірші Миколи Олейникова;  в суботу, 14 березня, о 18.00 – заборонену оперу Дмитра Шостаковича “Антиформалістичний райок, або Сталін був, Сталін є, Сталін буде?”; в неділю, 15 березня, о 18.00 – мюзикл DIVKA за п’єсою “Наталка Полтавка” Івана Котляревського. Наймолодших глядачів театр запрошує  в неділю, 15 березня, о 12.00 на виставу “Загублений хвіст, або Як Вінні-Пух допоміг Іа-Іа” Ігоря Юзюка за казками Алана-Александра Мілна. Вартість квитків на вистави для дорослих – 30 – 80 грн, на дитячі – 20 – 25 грн.
І звичайно ж, якщо ви ще не були на виставах Львівського академічного театру ім. Леся Курбаса, радимо завітати й на них. Завтра о 19.00 актори запропонують вам постановку Memento vivere за Роменом Ґарі;  в суботу, 14 березня, о 19.00 – “Амнезію, або Маленькі подружні злочини” за Еріком-Еманюелем Шмідтом, а  в неділю, 15 березня, о 19.00 – “Формули екстази” за Богданом-Ігорем Антоничем. Вартість квитків – 50 – 100 грн.
Сьогодні, 12 березня, о 19.00 та 21.00 Львівський палац мистецтв запрошує на кінопоказикороткометражок SUPERGIRLS. Організатори показів коротко характеризують героїнь невеличких кінострічок так: “Ці короткометражні фільми про дівчат, які навіть не підозрюють, наскільки вони круті. Їхнє життя таке ж, як наше: стосунки, перемоги, розчарування, кар’єра, родина, секс, ідеї і сотні можливостей. Вони різні і тим цікаві. Вони штовхають світ уперед, крокуючи у своїх “конверсах” або “лабутенах”. Вони достатньо сміливі, аби не зважати на бутерброд, який завжди падає маслом донизу”. Вартість квитка – 27 грн.
зображення: wiz-art.ua
У суботу і неділю, 14 і 15 березня, о 19.00 у Львівському палаці мистецтв показуватимуть документальний фільм американського режисера Джонатана Нардуччі “Заміж за іноземця”. Розбиті серця, виснажливі перельоти, шахрайства, постійний ризик… Герої фільму готові на все, щоб знайти свою половинку. Це прості українки та американці, яким з різних причин не вдалося побудувати стосунки у себе на батьківщині. Чи допоможуть їм сайти знайомств і послуги міжнародних шлюбних агентств? Режисер стежить за героями та героїнями з моменту перших побачень до одягання обручок. Та навіть весілля не гарантує кінця випробуванням. Вічне кохання – як вічна вразливість.
Фільм демонструватимуть мовою оригіналу (англійською) з українськими субтитрами. А ще 14 березня о 20.40 львів’яни матимуть змогу поспілкуватися з режисером цієї кінострічки в рамках дискусії “Чому українські жінки хочуть заміж за іноземців?”. Вартість квитків – 25 – 40 грн.
У кав’ярні-галереї “Штука” (вул. Котлярська, 8) триває виставка живопису Сергія Прудька “Лавра”. Експозиція об’єднує полотна, створені в рамках творчої програми монументальної майстерні сакрального мистецтва професора М. Стороженка при Національній академії образотворчих мистецтв і архітектури, організованої для дослідження архітектурного середовища комплексу храмів Успенської Києво-Печерської лаври – визначної пам’ятки українського бароко.
У неділю, 15 березня, о 20.00 в нашому місті нарешті відбудеться концерт одного з найяскравіших колективів України. В залі з роялем арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, 2 поверх “Дзиґи”) в рамках всеукраїнського туру Acoustic Quartet представлять львів’янам новостворену програму “Передчуття нового”. 
“Говорити по-своєму про важливе, мабуть, є суттю будь-чого “нового”, – кажуть музиканти. – І тремтіння до мурашок по шкірі, коли оте нове знаходить відгук, мабуть, є найбільшою радістю для обох – того, хто створює, і того, хто сприймає. У “Передчутті нового” ми граємо про зміни, які так чи інакше торкаються багатьох із нас, роблять (ми віримо в це) наші тендітні світи трішечки твердішими”.
До концертного сету виконавці включили музику з найновішого альбому, а також кілька треків з попередніх двох дисків. Вартість квитка – 80 грн.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
3.2565 / 4.15MB / SQL:{query_count}