Простодушні герої – як лік від хандри

Замість ліків від зимової хандри, неминучої після активних святкувань, галерея "Зелена канапа" запропонувала львів'янам виставку із 26 картин авторства молодої спів­вітчизниці Вікторії Проців. І не прогадала.

kartyna.jpg

kartyna2.jpg 

Замість ліків від зимової хандри, неминучої після активних святкувань, галерея "Зелена канапа" запропонувала львів'янам виставку із 26 картин авторства молодої спів­вітчизниці Вікторії Проців. І не прогадала.

Добрі та наївні личка її лялькових героїв уже знайомі багатьом (випускниця Львівської національної академії мистецтв 2006 року є авторкою двох персональних виставок у нашому місті, а також учасницею колективних): твори Вікторії Проців були основою календарів, прикрасили собою кухонні рушнички і навіть стали "жертвами" підробок..

Однак художниця, яку називають також "львівською Гапчинською" (за упізнаваність персонажів, позитивізм та за­кладений у роботах гумор) - переймається радше не цим, а власною працею, не шкодуючи ні часу, ні зусиль на створення того, що їй самій подобається і від чого отримує задоволення.

Як акцентував на відкритті мистецтвознавець Володимир Жишкович, у Вікторії Проців немає жодної роботи, яка б не містила величезного енергетичного заряду. Привертають вони увагу й іншим - глибокими та щирими характерами простодушних героїв. Попри молодий вік, Вікторія Проців є уже зрілим митцем із доброю школою, власним творчим шляхом та великим талантом.

"У дитячому садочку, куди ходить мій син, - говорила на відкритті керівник галереї "Зелена канапа" Олеся Домарадзька, - вирізані із календаря твори Вікторії прикрашають стіни над дитячими ліжечками. Жоден наш класик - колишній чи нинішній - не був би для пра­цівників садочка та малюків настільки переконливим, як переконливою є для них творчість Вікторії Проців. Зрештою, моє особисте спостереження - біля робіт цієї художниці завжди зупиняються і діти, і дорослі. І це закон - обличчя розпогоджуються і на них з'являється усміх".

Відтак і через це також молоду мисткиню називають одним із найпопулярніших художників нашого міста.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.4666 / 4.07MB / SQL:{query_count}