Заборонена музика не завжди солодка

Музикою можна не лише насолоджуватися і навіть зцілювати хвороби, а й катувати. Днями британський благочинний фонд "Reprieve" з нагоди 60-ліття Всезагальної декларації прав людини запустив проект "zero dB", який присвячений боротьбі з використанням музики для тортур ув'язнених.

Музикою можна не лише насолоджуватися і навіть зцілювати хвороби, а й катувати. Днями британський благочинний фонд "Reprieve" з нагоди 60-ліття Всезагальної декларації прав людини запустив проект "zero dB", який присвячений боротьбі з використанням музики для тортур ув'язнених. І хоч ООН та Європейський суд з прав людини музику при допитах вже давно заборонили використовувати взагалі, проте організації з боротьби з тероризмом на це не зважають.

До переліку музики, яка дуже негативно впливає на людину, потрапили пісні "AC/DC", "Aerosmith", "Metallica", дез-метал-групи "Deicide", репера Eminemа, і навіть "миролюбна класика" на кшталт "Queen", "Bee Gees", твори фольк-рокера Девіда Грея, невибаглива "попса" Брітні Спірс та інших. Слухаючи її, можна не лише розповісти усі таємниці, а й збожеволіти. Фахівців у сфері музичної психології та мелотерапії (наука, що вивчає лікувальні властивості музики) це зовсім не дивує. "Децибели, які майже сягають больового порога сприйняття, повтор­ність акцентних ритмів, гіпертрофована роль ритм-секції, а водночас - мелодична одноманітність, притаманна багатьом популярним композиціям нашого часу й справді здатна спричинити серйозні захворювання. Причому не лише моральні, але й фізичні", - стверджує в коментарі "Пош­ті" професор Львівської національної музичної академії ім. М.Лисенка Любов Кияновська, яка впродовж років одна із небагатьох в Україні розвиває проблематику впливу музики на організм людини. "Ефект "катування" може викликати також невпинне повторення одного і того ж музичного твору, особливо невеликого - акурат розміром із сучасний шлягер. Середньовічні кати "з успіхом" застосовували для досягнення схожого ефекту рівномірне крапання води: через певний час нещасна жертва або божеволіла, або здавалася", - додає пані Кияновська.

Окремі реверберації, особливо низькочастотних звучань, можуть стати причиною деяких хвороб внутрішніх органів. Експерименти, проведені із кімнатними рослинами, під­твердили, що, "слухаючи", наприклад композиції у стилі дез-метал, вони доволі швидко гинули навіть за умов найбільш дбайливого догляду. Водночас підтверджений високий цілющий ефект, наприклад, музики віденських класиків", - каже професор Кияновська. Водночас, вона не виступає поборником лише "академічної" хвилі цілющої музики. Бо ж, скажімо, чимало творів музичного авангарду також не завжди позитивно впливають на психіку і самопочуття слухачів, натомість існує й надзвичайно великий "антикризовий" перелік композицій популярної музики, здатних поліпшити настрій і здоров'я.

Придатні для катування музичні твори:

AC/DC - "Hell's Bells", "Shoot to Thrill"

Aerosmith - більшість творів

"Barney the Purple Dinosaur" - головна тема

Bee Gees - "Stayin' Alive"

Britney Spears - більшість творів

Bruce Springsteen - "Born in the USA"

Christina Aguilera - "Dirrty"

David Gray - "Babylon"

Deicide - "Fuck Your God"

Don McLean - "American Pie"

Dope - "Die MF Die", "Take Your Best Shot"

Dr. Dre - більшість творів

Drowning Pools - "Bodies"

Eminem - "Kim", "Slim Shady", "White America"

Li'l Kim - більшість творів

Limp Bizkit - більшість творів

Matchbox Twenty - "Gold"

Meat Loaf - більшість творів

Metallica - "Enter Sandman"

Neil Diamond - "America"

Nine Inch Nails - "March of the Pigs", "Mr. Self-Destruct"

Prince - "Raspberry Beret"

Queen - "We are The Champions"

Rage Against the Machine - "Killing in the Name Of"

Red Hot Chilli Peppers

Saliva - "Click Click Boom"

"Sesame Street" - головна тема

Tupac - "All Eyes on Me"

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4071 / 4.09MB / SQL:{query_count}