“Цей світ – вертеп”

У арт-галереї “Зелена канапа” відкрили персональну виставку “Вертеп” художника-графіка Романа Романишина

Днями в галереї “Зелена канапа” (вул. Вірменська, 7) відкрили персональну виставку одного з найвизначніших українських художників-графіків Романа Романишина “Вертеп”. 
До цієї тематичної експозиції ввійшли серії графічних творів “12 місяців”, “Планетаріум” і перші роботи з нової серії кінетичних та статичних об’єктів (живопис на дошці) під назвою “Безконечність”. Багато з цих експонатів потрапили до нового каталогу творів автора, який також презентували на урочистому відкритті виставки.
Ось що говорить сам митець про ці роботи та ідею виставки: “Почалось це, звичайно, ще в дитинстві. Коли в передсвяткові дні зі скрині з’являлись на світ Божий персонажі різдвяного дійства. І треба було знову вчити ролі і адаптувати коротке вертепне дійство до нових реалій.
Щороку персонажі мінялись, їхні репліки набували зовсім інших змістів. Часом з’являлись зовсім несподівані нові актори. Їх треба було змайструвати й анімувати. За півстоліття в студії у зовсім іншому контексті, з іншим досвідом намагаєшся оглянутись і зайти ще раз в ту саму ріку.
З найпростіших матеріалів вибудовуєш свій власний театр, конструюєш персонажі з підручних механізмів, анімуєш їх. І в результаті набираєш трупу акторів, що потрібна для твоєї, вже ніби дорослої п’єси. Хоча насправді все залишилось таким самим, лишень Дійство змінюється катастрофічно швидко. І нових, важливих для тебе Акторів побільшало”.

Варто зауважити, що Роман Романишин володіє практично всіма відомими графічними техніками. Він є одним з найвідоміших графіків Європи, котрі займаються кольоровим офортом (глибокий друк). Зокрема особливу славу митець здобув завдяки віртуозному володінню технікою кольорового офорту, друкованого в три дошки.
Окрім цього, художник працює в техніках олійного живопису на полотні і левкасу на дерев’яній основі. Для його творчості характерні глибина та насиченість кольорів, наповнення робіт символами і знаками, які перегукуються з народним мистецтвом.
І звичайно ж, розповідаючи про творчий доробок Романа Романишина, не можна оминати увагою його унікальні скульптури, часто кінетичні. Автор працює з бронзою, каменем, деревом, максимально використовуючи всі якості матеріалу. До прикладу, головним мотивом серії його робіт “Гори” є звук, добутий вдарянням каменя об поверхню бронзової дзвоноподібної форми.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4144 / 3.98MB / SQL:{query_count}