Слимаки на склі

Роберт Де Ніро, актор, про Голлівуд, Канни та комедії

Роберт Де Ніро, актор, про Голлівуд, Канни та комедії

Сьогодні на львівські екрани виходить стрічка, яка закривала минулорічний Каннський кінофестиваль, - картина Баррі Левінсона "Одного разу в Голлівуді" ("What Just Happened"). Свого часу режисер зумів передбачити сексуальний скандал довкола Білла Клінтона та початок війни на Балканах у картині "Хвіст махає псом" (у нашому прокаті - "Шахрайство"). Цього разу він пропонує дотепну карикатуру на Голлівуд в екранізації книги Арта Лінсона (він же став і автором сценарію до стрічки).

deniro.jpg 

Стрічка відображає два тижні із життя голлівудського продюсера (його зіграв Роберт Де Ніро), якому для того, щоб потрапити з фільмом на Каннський кінофестиваль, потрібно вирішити безліч проблем. І коли він таки опиняється в Каннах, виявляється, що його проблеми лише починаються. Крім Де Ніро, в картині у ролях-камео з'явилися Шон Пенн та Брюс Вілліс. Загалом вийшла чудова стрічка, що може і розважити, і розповісти багато цікавого про голлівудських небожителів.

deniro3.JPG

- Пане Де Ніро, чому Вам подобається зніматися у комедіях? Чому зараз у Вашій фільмографії їх побільшало? Вам подобається смішити людей?

- Цей фільм чимось схожий на старі італійські фільми, де одночасно присутні і іронія, і драма, і комедія. Фільм "Одного разу в Голлівуді" базується на справжньому життєвому досвіді Арта Лінсона. Це велика людина, яка робить фільм смішним, без краплі низького гумору.

  - Чи використовували Ваш особистий досвід у роботі над роллю продюсера картини?

- Так. У цій стрічці багато мого особистого досвіду. В Арта дуже розвинуте відчуття часу, і він розуміється на комедіях, саме тому я трохи переймався через шалений ритм, у якому Арт написав сценарій: потрібно добре усвідомлювати, що ти робиш, вивчити свою роль. Інколи ми імпровізували, але водночас були такі місця, де потрібно було дотримуватися оригіналу.

- Як відбувалися репетиції, як Вам працювалося з режисером? Чи потрібно Вам бачитись з ним щодня, щоб обговорити зйомки?

- Я думаю, що спочатку потрібно сісти та обговорити усі деталі, чітко зрозуміти текст, а лише згодом братися  до справи.

- Пане Де Ніро, Ви не лише актор, але також і продюсер цього фільму. На Вашу думку, чи є у фільмі такі місця, які варто було б дописати, звісно, потайки від режисера? Чи є якісь зауваження до сценарію?

- Насправді справжній продюсер тут - Арт. Він працював над усім, і йому це добре вдалося. Я нічого не робив за спиною Баррі... (Сміється)

- Як це - грати продюсера і одночасно бути ним?

- Я отримав задоволення від зйомок у цьому фільмі. Завдяки продюсеру, тобто мені, ми профінансували фільм. Я прочитав сценарій і сказав: "Думаю, вийде класне кіно". Мені сподобалось, що у фільмі можна побачити весь процес - від початку зйомок фільму, до його виходу на ринок. 

- Яка різниця між Монро Старом з фільму Еліа Казана "Останній магнат" та Вашою новою роллю у фільмі "Одного разу в Голлівуді", а також наскільки змінилась роль продюсера за останні 30-40 років?

- У Монро Стара була студія, а мій теперішній герой -лише продюсер. А динаміка, гроші, витрачені на фільм, завжди приблизно однакові.

- Багато людей вважають, що Голлівуд - це місце богів. Чи Ви погоджуєтеся?

- Я б так не сказав... Насправді, люди, які працюють у цій сфері, зовсім не відчувають себе у затишку та безпеці. Голлівуд - це не магічна ідилія. Я розумію, що в таке важко повірити, але це так. Я не можу жалітися на своє життя. Звичайно, немає нічого бездоганного, але ті, хто працює у Голлівуді, намагаються зробити все якнайкраще, щоб їх не попросили звідти. Немає різниці, хто ви - виконавчий директор, письменник, продюсер, режисер чи актор - ви можете дуже швидко втратити усе, тому дуже важливо триматись на плаву. Нехай ви - Стівен Спілберг або якийсь інший режисер - усі ми тут як слимаки на склі, які повзуть угору і намагаються не зіслизнути донизу. Я не бачив ще такої людини, включно зі собою, яка б була повністю усім задоволена.

Авто, на якому ви їздите, ресторан, у якому ви сидите, до того ж не тільки сам ресторан, але і столик, за яким вас бачать. Адже цей столик - не такий престижний, як той. (сміх). За цими деталями люди говорять хто ви і де ви можете опинитись наступного року. Ваш фільм може бути невдалим, і сидіти ви можете не за тим, а за цим столиком. Усі ці страхи стають другим "я" того, хто працює в Голлівуді.

- Але фільм сприймається як певний осуд Голлівуду як системі. Чи не так?

 - Цей фільм - комедія розпачу, комедія віроломства. Чи мета цього фільму сказати людям з Голлівуду: та пішли ви всі під три чорти? Насправді, ні. Я поводив себе навіть гірше ніж ті люди, про яких я говорив, - "дурні". Мета серйозніша, ніж здається на перший погляд. Люди, які є поза межами цього всього, повинні побачити, що діється усередині світу. Немає фільму, який би повністю розповів людям про Голлівуд. Насправді, це історія продюсера, два тижні його життя, його відчай в особистому та професійному житті. Він аж ніяк не кращий від будь-кого іншого. Він уміє брехати, як і решта людей.

- Ви - чудовий, дивовижний актор, але якби була можливість змінити своє життя, чим би Ви займалися?

- Дякую за комплімент. Але не можу відповісти на ваше запитання. Не знаю, правда, не знаю.

- Що таке Канни для американця? У фільмі Канни - це не тільки фестиваль, але й дещо екзотичне, певне втілення мрій.

- Це, так би мовити, ключове місце для показу фільмів. У фільмі - Каннський фестиваль є важливим для режисера та продюсера, адже вся їхня робота над картиною буде оцінена саме тут. Ми сказали собі: це власне те місце, куди потрапить наш фільм, тому потрібно добре попрацювати. Для Америки Канни мають досить велике значення.

- Якими були Ваші  враження, коли вперше опинились у Каннах? Здається, це був фільм "Таксист", чи не так?

- Так. Я обожнюю Канни. Це чудовий фестиваль. Я б не сказав, що щось тут кардинально змінилося. Хіба що погода не така гарна, як колись (усміхається). Так чудово, коли світить сонце.

- Коли Ви приїхали у Канни 1976 року з фільмом Скорсезе "Таксист", у Вас було достатньо часу, щоб ходити на прем'єри фільмів, чи не так?

- Я навіть не пам'ятаю.

- А сьогодні?

- Ні, ні. Сьогодні - ні. Але знаєте - я був би зовсім не проти, якби мене запросили в журі. (Оплески).

- Чи мають Канни якесь значення для американського ринку?

- Так. Канни задають тон на міжнародному ринку. Важливо, щоб вас визнали у Каннах, це має велике значення

 - Півтора року тому Ви працювали з Мартіном Скорсезе який сказав, що із задоволенням буде працювати з Вами ще. А Ви?

- У нас зараз є проект, над яким ми якраз працюємо.

- Після стількох років праці у кінематографі, що Вам більше до вподоби - бути актором чи режисером?

- І те, й інше.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.3849 / 4.14MB / SQL:{query_count}