На здобуття Нобелівської премії висувають поета Ігоря Калинця


Українського поета та прозаїка Ігоря Калинця обрали кандидатом на здобуття Нобелівської премії з літератури. Таку пропозицію внесла вчена рада Інституту імені Івана Франка Національної академії наук України, повідомляє “День”.
За словами в.о. вченого секретаря Інституту Івана Франка НАН України Галини Лишак, Ігоря Калинця обрали завдяки його оригінальному літературному стилю та стійкій творчій позиції. “У ній звучить мотив свободи людської особистості, право на національну ідентичність та індивідуальність, – говорить Галина Лишак про поезію Ігоря Калинця. – Я думаю, це є надзвичайно актуально”.
Сам поет зауважив, що коли почув таку пропозицію, був категорично проти, віддаючи першість у цьому питанні Василеві Голобородьку.  Але врешті погодився, зважаючи на те, що кожна країна має право подавати по кілька кандидатів. Наразі триває збір та оформлення документів для подачі на здобуття премії.
28.01.2015 10:30
Зеник Гаєцький

Ігоря Калинця особисто знаю з 1990 року, як активного депутата обласної ради першого демократичного скликання. А з творчістю і громадсько-політичною діяльністю ознайомлений і раніше. Вражає мене в ньому щира спрідненість творчості і життя, поезії і повсякденної діяльності.Він не фальшує ні в творчості, ні в своїй діяльності. Він не страждає роздвоєнням душі.Намітивши, визначивши свій шлях як борець за волю, незалежність, добробут України, він послідовно і в творчості, і в своїй діяльності чесно, безстрашно йшов до мети.На цьому шляху мав підтримку і розуміння з боку дружини Ірини Онуфріївни, яка була надійною опорою в житті, творчості і політичній боротьбі.Творчість і життя їх обох служило і служить прикладом для кількох поколінь молоді, мірилом порядності і незламності. Висунення пана Ігоря кандидатом на здобуття Нобелівської премії прогресивна громадськість сприйме як належне і гідне.Особисто я радію, тішуся за Ігоря Калинця


Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7456 / 4.17MB / SQL:{query_count}