Картини зі… сміття?

У Львові в рамках проекту “Чи можна перетворити сміття в мистецтво?” створюють панно з корків

Наше місто славиться великою кількістю творчих ідей і талановитих митців. Та цього разу львів’яни вигадали… зробити кількаметрову картину зі сміття, точніше з пластикових корків. 
Активісти зі студії образотворчого та ужиткового мистецтва Палацу культури ім. Г. Хоткевича захотіли подивувати містян своєю винахідливістю і зробити панно, на якому буде зображена панорама Львова. Свій витвір вони презентуватимуть у ратуші в День міста.
Ідею створення такого витвору підгледіли на одній із польських виставок. Тільки от сусіди зображали різноманітні краєвиди за допомогою корків на невеличких клаптиках картону. Наші ж митці захотіли виготовити велику картину, на якій буде зображене рідне місто.
Інвентар для виготовлення картини збирали протягом року. Всі охочі могли прийти в Палац культури  і принести свій набір кольорових корків. За словами адміністратора ековиставки Марти Саламін, відвідуваність у Палаці культури досить висока, тому навіть не сумнівалися, що зберуть достатню кількість затичок. “Приємно було, що люди не викидали на вулиці корки, а приносили нам. Тепер ми сміття можемо перетворити на мистецтво”, – усміхаючись, розповідає Марта Саламін.
Приємно було, що люди не викидали на вулиці корки, а приносили нам. Тепер ми сміття можемо перетворити на мистецтво
Корків вдалося зібрати так багато, що митцям годі було їх розібрати за кольорами. Тож допомагати їм взялись учні студії образотворчого мистецтва. Діти не тільки збирали разом із організаторами необхідне для виробу сміття, а й клеять його на панно. Дозволяють допомагати всім охочим, хоча таких наразі небагато.
Зібраний реманент до полотна прикріплюватимуть аж до лютого. До речі, автори обіцяли розглянути ідею щодо того, аби останній корок прикріпив міський голова Андрій Садовий. 
Організатори кажуть, що це панно стане далеко не останнім витвором, який створять у рамках проекту “Чи можна перетворити сміття в мистецтво?” Наразі учасники студії образотворчого мистецтва розглядають пропозиції стосовно створення інших картин і залучення інших матеріалів. 
Юлія Дрібко
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7851 / 4.08MB / SQL:{query_count}