Кохання в часи революції

Перша сцена сучасної драматургії “Драма.UA” запрошує на прем’єру постановки “R+J”

Сьогодні, 18 листопада, о 19.00 на Першій сцені сучасної драматургії “Драма.UA” (мала сцена Львівського драматичного театру імені Лесі Українки, що на вулиці Городоцькій, 36) відбудеться презентація нового театрального проекту “R+J”.
“R+J” – ініціали героїв нового часу Роми та Юлії. Він зі Львова, вона з Донецька. Драматург Сашко Брама (Львів) і режисер Ігор Білиць (Київ) спробували розповісти в театрі про те, що відбулося з усіма нами минулої зими і що відбувається досі… 
Ця історія – римейк найтрагічнішої п’єси Вільяма Шекспіра “Ромео і Джульєтта”… Давня війна родів Монтеккі та Капулетті трансформується в неприязнь сходу і заходу України. У “R+J” цей конфлікт має за основу давні міфи, гучні заяви політиків, агресивну антиукраїнську пропаганду. Багато жертв, ще більше образ і страхів.
“Відчуваю свою безпорадність перед війною... Що я можу зробити, аби вона припинилася? Нічого. Усе, на що здатен, то на виставу, над створенням якої зараз працюємо з друзями, – пише Сашко Брама. – Таким чином ми спілкуємося з людьми, і в цій розмові багато болю, туги за коханням, яке б могло пом’якшити наші серця”.
Форму для майбутньої вистави обрали мегасучасну – рок-концерт із мультимедійним супроводом. Тут не буде звичних українському глядачеві старовинних камзолів і ошатних сукенок, замість віршів про кохання – драйвові треки, замість часу минулого – теперішній. У нього в руках електрогітара, вона вміє співати хард-рок.
Рома та Юлія зустрічаються в Києві під час Революції Гідності. Вони – діти двох різних світів, однак коханню не відомі ані логіка, ані здоровий глузд. Їх родичі та друзі опинилися по різні боки барикад, під різними прапорами і лозунгами. Але Рома та Юлія обрані, щоб нагадати всім про силу кохання, сильнішу за ненависть і біль.
Можливо, у нової версії п’єси фінал не такий трагічний? Може, закоханим вдасться виграти війну зі смертю? Упевнені – про це варто дізнатися, завітавши на презентацію проекту. Ви побачите лабораторію створення спектаклю: музичний перформанс і відео-інсталяції, живий звук і спілкування з авторами.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.7479 / 4.08MB / SQL:{query_count}