Ми не станемо чужими!

У місті Лева оголосили про створення “Кримського дому” і проведення українсько-кримськотатарського проекту “Музичні колаборації”

фото: Євген Кравс
У Львові працюють над створення крим­ськотатарсько­го культурного центру “Кримський дім”.
“Разом із Халілом Халіловим ми оголосили про створення “Кримського дому” у Львові, який допоможе кримським татарам зберегти свою ідентичність, а також здійснювати спільні культурні та освітні проекти з львів’янами, гостями міста, переселенцями, – розповів один із засновників “Кримського дому” у Львові Алім Алієв.
– “Кримський дім” має бути місцем, куди приходитимуть не для того, аби поспівчувати кримським татарам, а тому, що там постійно відбуватиметься щось цікаве, корисне. Це місце, де народжуватимуться нові сенси. Іншими словами, це має бути майданчик, через який хотілося б приїжджати до Львова. Там проводитимуть лекції, перфоманси, концерти, школи, дискусії… Роботи ще багато”.
Центр має на меті допомогти кримським татарам зберегти в умовах окупації власну ідентичність: мову, культуру, релігію, а також об’єднувати у різноманітних проектах кримських татар, інших переселенців, а також львів’ян і туристів.
 
фото: Євген Кравс
“Окремого приміщення ще не маємо. Поки що працюватимемо в офісі “Крим SOS” (проїзд Крива Липа, 8), – веде далі Алім Алієв. – Вже п’ять років ми проводимо різні культурні проекти у Львові, пов’язані з кримськими татарами. І я безмежно вдячний за допомогу та підтримку львів’янам. Ми не станемо чужими!”
Одним із таких спільних проектів є “Музичні колаборації”. Концерт у рамках цього проекту відбудеться в нашому місті 30 жовтня о 19.30 в Першому українському театрі для дітей та юнацтва (вул. Гнатюка, 11).  “Музичні колаборації” презентують поєднання кримськотатарських та українських народних пісень і джазу. Реалізують цей унікальний задум знаний львівський гурт ShockolaD  та співачка Мавіле Сахтара.
Як розповів організатор проекту Халіл Халілов, над створенням колаборацій він задумався цієї весни під час кримськотатарського весілля.
Вже п’ять років ми проводимо різні культурні проекти у Львові, пов’язані з кримськими татарами. І я безмежно вдячний за допомогу та підтримку львів’янам
“На весіллі почали співати українську пісню, і я побачив сльози на очах кримських татар. Саме тоді зрозумів, що з Україною ми втрачаємо більше ніж бізнес-відносини. Ми втрачаємо національно-культурний зв’язок”, – пояснив він.
Зі слів однієї з учасниць проекту Анастасії Литвинюк з гурту ShockolaD, співпрацювати з кримськотатарською вокалісткою  Мавіле Сахтарою дуже цікаво. Щоправда, музиканти досі спілкувалися тільки через інтернет, але вже відучора почали спільні репетиції у Львові, які триватимуть до самого концерту.
“Я вперше беру участь у такій співпраці, і для мене цей досвід є цікавим, адже в концерті будуть поєднані дві різні й одночасно багаті музичні культури, – каже Анастасія Литвинюк. – Мавіле Сахтара запропонувала пісні свого народу, а ми, своєю чергою, заспівали їй наших, українських – “Криниченьку”, “Віночок”, “Дунай”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5494 / 4.08MB / SQL:{query_count}