Чи знаємо ми наших іконописців?

Львівський музей історії релігії підготував виставку образів, датованих XVII століттям

У Музеї-садибі родини Антоничів відкрили виставку робіт вишенських  малярів другої половини XVII ст. “Чи знаємо ми наших іконописців?”.
Для огляду представлені ікони “Святий Микола Чудотворець”, “Богоматір з Немовлям”, “Архангел Михаїл”, “Успіння Богородиці” та інші. 
Мета створення виставки – популяризація історичних та культурологічних знань, виховання патріотизму, національної гордості і самоповаги. Завдяки творчості місцевих майстрів відвідувачі Музею-садиби родини Антоничів зможуть побачити й оцінити талант, професійну майстерність вишенських малярів Іллі Бродлаковича, Яцька, Івана, Федора, Григорія, Степана, Стефана Дзенгалового та інших. Їхня творчість характеризується виразною особистою манерою: над ними не тяжів якийсь один авторитет, обрані ними засоби досить відмінні між собою. 
Нині ікони вишенських малярів зберігаються в Закар­патському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, в Олеському замку (Львівська національна галерея мистецтв ім. Б. Возницького), в церквах Яворівського і Мостиського районів і не лише там. У Бортятинській філії Львівського музею історії релігії будуть представлені на банерах десять репродукцій ікон вишенських майстрів.    
А вже з 6 жовтня виставка мандруватиме парафіями Яворівського, Мостиського та Городоцького районів.
Олена Малюга, молодший науковий співробітник ЛМІР
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5545 / 4.07MB / SQL:{query_count}