Музична підтримка маестро

До Львова завітав один із найвідоміших сучасних композиторів Гія Канчелі

фото: Андрій Польовий
Учора, 29 вересня, в обласній філармонії в рамках ХХ Міжнародного фестивалю сучасної музики “Контрасти”, який триватиме до 12 жовтня у Львові, відбулася без перебільшення одна з найбільших культурних подій цього року.
До нас  із концертом завітав один із найвідоміших сучасних композиторів Гія Канчелі. “Це велика честь для фестивалю, виконавців і публіки, зрештою, для цілого Львова”, – зазначають організатори.
Кіноманам він відомий за саундтреками до фільмів “Міміно” і “Кін-Дза-Дза”, театралам – музикою до спектаклів Тбіліського театру імені Шота Руставелі “Кавказьке крейдяне коло”, “Ричард ІІІ”, “Макбет”, “Дванадцята ніч”, вистави “Цар Едіп” Київського театру імені Івана Франка (режисер Роберт Стуруа), шанувальникам серйозної музики – як автор глибоких симфонічних та камерних творів, а геть усім – як композитор веселої пісеньки “Чіто-Гріто”. Тільки за останні десятиліття Гія Канчелі написав близько 20 симфонічних і камерних творів, які виконують у найпрестижніших концертних залах найвідоміші оркестри й музиканти.
На концерті у Львові прозвучала саме симфонічна музика Гії Канчелі — літургія “Оплаканий вітром” у версії для віолончелі з оркестром, написана спеціально для престижного німецького фестивалю Berliner Feswochen, а також “Сьома симфонія” – остання з грандіозного циклу, задуманого композитором як ціла епопея семи симфонічних “життів”.
“Я не люблю говорити про свою музику, бо не знаю, що про неї сказати. Усе, що я хотів сказати, проходить у процесі роботи, яка достатньо виснажує. Та я б дуже хотів, щоб мою музику сприйняли з розумінням, – сказав  Гія Канделі перед концертом. – А цей концерт я хочу присвятити всім мужнім людям, які загинули в боротьбі за незалежність вашої країни”.
Композитор також згадав про військові протистояння, які проходять на сході України, і висловив сподівання, що найближчим часом українці житимуть під мирним небом. “Більшість Грузії розставила правильні акценти в тому, що сьогодні відбувається”, – пояснив він.
На вечорі, окрім самого маестро, був присутній також  Надзвичайний і Повноважній посол Грузії в Україні Міхеїл Уклеба, який також висловив підтримку українцям: “Ми свободолюбиві народи, які готові боротися за свою незалежність. Раби успішними не бувають!”
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6476 / 4.08MB / SQL:{query_count}