“Свіжа кров” Шевченківського комітету

Днями Президент України вніс зміни до свого ж указу від 14 листопада 2005 року № 1599 "Про деякі питання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка".

Днями Президент України вніс зміни до свого ж указу від 14 листопада 2005 року № 1599 "Про деякі питання Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка". Зокрема, майбутніх лауреатів визначатимуть тепер режисер Роман Віктюк та музикант Олег Скрипка, а також його колеги в інших стилях - популярний співак Тарас Петриненко й скрипаль Кирило Стеценко, поет Іван Драч і письменниця Марія Матіос, кінорежисер Олесь Санін й актор Богдан Ступка, хореограф Вадим Писарєв та письменник Андрій Курков, актор Білял Білялов і дириґент Іван Гамкало, поет Василь Герасим'юк та культуролог Петро Гончар, композитор Мирослав Скорик і письменник Михайло Слабошпицький, кінокритик Сергій Тримбач і поет Тарас Федюк. У складі комітету працюватимуть також мистецтвознавці Олександр Федорук та Євген Шевченко, скульптор Володимир Чепелик та художник Сергій Якутович. Нагадаємо, що головою комітету є академік Микола Жулинський.

Також Віктор Ющенко доручив Кабінету Міністрів України розглянути питання щодо забезпечення Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка окремим приміщенням, враховуючи необхідність створення умов для проведення засідань комітету, розміщення архіву та бібліотеки, опрацювати в установленому порядку питання щодо поліпшення умов оплати праці голови Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка, його заступника та працівників секретаріату комітету, а комісії державних нагород та геральдики - підготувати разом із Шевченківським комітетом та подати пропозиції щодо нових зразків Диплома та Почесного знака лауреата Національної премії імені Шевченка. Можливо, таким чином чільник держави намагається повернути головній українській відзнаці втрачений престиж - принаймні склад нового комітету виглядає обнадійливо.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8588 / 4.06MB / SQL:{query_count}