Львівські прем’єри

Філармонія запрошує львів’ян та гостей міста на концерт, який допоможе пізнати багатогранність американської культури

Сьогодні у Львівській філармонії відбудеться “Вечір прем’єр”, де будуть представлені твори, які виконають у Львові вперше. 
“У першому відділенні концерту звучатимуть сучасні-новітні твори Alleluia Еріка Вайтекера і Sunrise Mass Ола Яйло, у другому – твори минулого століття: Prayers of Kierkegaard Семюеля Барбера та Chichester Psalms Леонарда Бернстайна. Кожен твір “Вечора прем’єр” побудований на контрастах, – каже диригент і автор програми Сергій Якобчук.
– Якщо Alleluia Еріка Вайтекера і Sunrise Mass Ола Яйло радше медитативного характеру, то твори, що будуть виконані в другому відділенні, мають сучасний виклад і акцент на філософії самого тексту. Prayers of Kierkegaard Семюела Барбера написаний на тексти Серена К’єркегора і складається з чотирьох частин-молитов. А текст Chichester Psalms написаний івритом і в ньому простежуються елементи єврейського мелосу”.
Виконуватимуть їх хор та оркестр заслуженої академічної капели України “Трембіта”, солісти Марта Якобчук (сопрано) та Андрій Попович (контра-тенор). Диригент – Сергій Якобчук.
З його слів, у творах, які звучатимуть на “Вечорі прем’єр”, спостерігається американський вплив. Всі композитори у тій чи тій мірі підпадали під вплив американської культури: Ерік Вайтекер та  Самюель  Барбер – американці, Леонард Бернстайн народився в Америці, але батьки його були українськими євреями, які перед Першою світовою виїхали з Рівного, Ола Яйло навчався у США.
Диригент програми Сергій Якобчук сім років працював у Сполучених Штатах і знайомився з культурою цієї країни. Саме тоді він зрозумів, наскільки вона унікальна й багатогранна. Тож із часом загорівся ідеєю відкрити галицьким слухачам надбання американців.
Концерт організований Львівським відділенням Національної всеукраїнської музичної спілки і фундацією “Андрей”. Продюсер проекту – Михайло Перун.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6602 / 4.08MB / SQL:{query_count}