Браво “Різдву в Опері”!

Нова концертна програма “Піккардійської терції”, Олександра Божика й Оксани Мухи зірвала овації та підкорила серця львів’ян щирістю, невимушеністю й ідеальним виконанням творів

фото: Роман Шишак
Якщо ви не бачили “Різдва в Опері” – шкодуйте, зітхайте, кусайте лікті! Давно у Львові не було таких чудових концертів – непафосних, проте напрочуд щирих, чесних, зі сльозами на очах у виконавців. 
Їм вдалося неможливе: ідеально відпрацювати наживо на найбільшій сцені нашого міста, бути відвертими і водночас продемонструвати неабияку акторську майстерність, самим провести концерт і зробити шоу, яке дві з половиною години безперервно тримало увагу глядачів і, крім того, залучало публіку до забави. “Різдво в Опері” поєднало в собі і віртуозну гру на скрипці Олександра Божика, і чуттєвий щирий спів тендітної Оксани Мухи, і чарівне багатоголосся “Піккардійської терції”, яке, як і 20 років тому, не перестає дивувати, і майстерне виконання музики оркестром “Бравіссімо” . 

фото: Роман Шишак
Упродовж концертної програми ми насолоджувалися кожною ноткою живого звуку, яким, погодьтеся, не так часто балують слухача виконавці, особливо на таких складних виступах і великих майданчиках, як сцена Львівської опери, що зобов’язують продемонструвати неабиякий рівень підготовки та матеріалу. Та цій дружній музичній компанії це вдалося! Ба більше, незважаючи на далеко не прості колядки (як загальновідомі та вже улюблені, так і давні, забуті й досі нечувані), виконавцям вдалося ще й зберегти невимушену, дружню і легку атмосферу справжньої галицької забави.
Складалося враження, що музиканти разом із глядачами злилися в один живий організм і працювали (навіть, здавалось, дихали!) разом: у відповідальні, складні для виконавців миті в залі ставало абсолютно тихо, а в особливо яскраві та радісні моменти люди своїми голосами підтримували спільну коляду, сміялися з жартів і дружнім хором відповідали на вітання “Славімо Його!”
Тож якщо ви не бачили “Різдва в Опері” – не розчаровуйтесь остаточно, бо зовсім скоро матимете змогу побачити це видовище на телебаченні. Щоби не проґавити цього шоу вдруге – уже зараз записуйте в календарі: наступного року в цей же день (14 січня) знову зустрічатимемо “Різдво в Опері”! Компанія “Дік-Арт” уже запросила учасників програми повторити ці концерти в 2015 році та потішити львів’ян і гостей міста дивовижною музикою українських зимових свят. Тож браво “Різдву в Опері”!
Олександр Божик, скрипаль-віртуоз, лауреат міжнародних і всеукраїнських конкурсів
Усе ще переживаю ті концерти! Звичайно, готуючи програму, ми сподівалися на краще, але результат, який отримали, перевершив навіть найсміливіші сподівання та очікування! Скажу вам, що під час перших репетицій ми планували розподілити усе дійство на такі блоки – для кожного із виконавців. Але на одній із чергових зустрічей спробували трохи поекспериментувати (спробували зробити кілька спільних номерів) і самі навіть дивувалися, як воно вдало виходить. Тож саме так, у процесі, й вибудували справжнє шоу, яке тривало без пауз і зупинок, немов на одному диханні, в одному пориві.

Зізнаюся, ще три-чотири роки тому я і мріяти не міг про виступ на одній сцені разом із “Піккардійською терцією”. Але мені це вдалося, тож невимовно тішуся з того. А ще щасливий, що було так багато глядачів. Узагалі дуже люблю виступати для львівської публіки – вона завжди особливо тепло зустрічає мене. Та “Різдво в Опері” вдалося нам таким гостинним, нас так приймав зал, що кращого годі й бажати! Приємно та радісно, що в такий політично непростий час люди прийшли, хотіли зустрітися з нами.

Наостанок скажу кілька слів щодо планів. Уже зараз готую нову сольну програму – це буде справжнє шоу з новими творами за участі “Божик бенду” і, звичайно ж, Оксани Мухи. Концертів буде два. Вони відбуватимуться в театрі імені Марії Заньковецької вже у квітні.
Оксана Муха, співачка
Вражень від концертів чимало! Насправді, для мене за відчуттями вони досить різнилися, бо під час першого почувалася не так вільно, радше, обережно. Дуже хотілося догодити глядачам, тож робила все, аби для них це виглядало красиво. А от уже в другому концерті дозволила собі співати так, як того хотілося саме мені.

Тож чулася на сцені вже цілком вільно й отримувала таке задоволення від виступу! Це прекрасно і тому, що ми мали можливість цілий концерт відпрацювати наживо, з оркестром, тож відчуття у мене просто фантастичні. Кілька давніх колядок, які ви могли почути вчора, увійдуть до мого нового альбому, над яким саме працюю, буквально живу два останні місяці.

Це буде платівка з різними колядками, виконаними як акапельно, так і в супроводі хору та оркестру. Не знаю, коли саме вдасться її випустити у світ, та до наступного Різдва вона точно вийде. Також хочу зробити й концерт у його підтримку – справжню Велику коляду з друзями!

Робота над програмою “Різдво в Опері” так захопила нас (учасників), що вже зараз думаємо над новими спільними проектами. Можливо, у них знову зіграємо разом із Олександром Божиком, виконаємо кілька нових творів на скрипках. А ще проект дозволив мені реалізувати давню і заповітну мрію – заспівати з “Піккардійською терцією”! Це просто дивовижні відчуття, емоції! Тож дякую за цю можливість організаторам свята – компанії “Дікарт”, без яких ми не мали б цих прекрасних концертів.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9144 / 4.15MB / SQL:{query_count}