Ті, що летять

У галереї "LvivArt" триває виставка Володимира Стецули та Зоряни Гарбар

У галереї "LvivArt" триває виставка Володимира Стецули та Зоряни Гарбар

vystavka.jpg 

Львівські живописці брат і сестра Володимир Стецула та Зоряна Гарбар відкрили днями у галереї "LvivArt" свій черговий виставковий спільний проект, охрестивши його "Летимо".

Саме так називається одна з робіт Володимира Стецули, і саме такий внутрішній стан, за словами його сестри, характерний сьогодні для обох художників. "Ми справді летимо, - каже Зоряна Гарбар, - у своїх пошуках, емоціях, думках до Абсолюту. Знаємо, що Абсолют - недосяжний, але це не заважає вийти уже на фінішну пряму і прагнути до чогось вищого, ніж можемо осягнути".

Презентувавши увазі глядачів 18 робіт (здебільшого створених упродовж цього року), художники, які виставляються разом уже двадцять років, на цей раз об'єдналися також завдяки еротичній темі. Відчуваючи себе сильними саме в своїх роботах, вони спробували за допомогою не стільки ліній, скільки кольору поділитися еротичними відчуттями та своїм розумінням еротики з нами.  Вибухові і - щодо ко­льорів - помітно різкішні, контрастніші роботи Зоряни Гарбар не сплутаєш із більш пастельними, стриманішими, теплішими творами Володимира Стецули. Але представлені роботи обох художників однаково сповнені щирих почуттів і через це - притягальні.

Цікаво те, що коли раніше живопис Володимира Стецули був радше  фігуральним, то в експозиції "Летимо" він постає уже як творець абстрактно-фігурального малярства, де абстракція - щільніша. Зворотний процес відбувається і з творчістю Зоряни Гарбар: добре знана як автор майже поза­свідомого живопису, необмеженого завченими поняттями, як оригінальний художник "із чоловічим темпераментом та авантюристською жилкою" (як характеризують її мистецтвознавці), авторка у межах виставки задекларувала, що фігуральність для неї теж не чужорідна. Тобто близькі внутрішньо і по крові, художники демонструють шлях назустріч один одному і в творчості.

Цікаво й інше: автори очікували , що їх буде троє. Як зізналася пресі Зоряна Гарбар, вона планувала, що до експозиції доєднається також її син, який працює у сюрреалістичній манері. Однак хлопцеві сьогодні більше до душі музика, а не образотворчість.

Підсумовуючи подію, Володимир Стецула зауважив у розмові з "Поштою", що і його, і Зоряну сьогодні, як і раніше,  найбільше вабить імпровізація. "Але справжня імпровізація, - каже художник, - не народжується на голому місці, до неї треба готуватися..."

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9192 / 4.07MB / SQL:{query_count}