Культурні події у нашому місті


Сьогодні, 21 листопада, у львівських кінотеатрах відбудуться прем’єри чотирьох фільмів.
У мережі “Кінопалац” розпочнуть показ французької комедії “Команда мрії” (реж. Олів’є Дан; у рол.: Хосе Гарсія, Жан-П’єр Мар’єль, Омар Сі). Розповідь про відомого колись футболіста, що став п’яницею. Усе, на що йому варто сподіватися, то це стати хіба що тренером команди любителів. Відмовитися від такого заробітку він не може, адже, якщо не матиме роботи, позбудеться права опіки донькою. Листоноші, рибалки та бухгалтери не дуже добре грають у футбол, тож тренер вирішує запросити в команду колишніх зірок, що вже повісили бутси на цвях…
Ще одна прем’єра – фантастичний бойовик “Голодні ігри: у вогні” (реж. Френсіс Лоуренс; у рол.: Дженніфер Лоуренс, Ліам Гемсворт, Джош Гатчерсон). Герої першої частини фільму – Піт і Катніс – повертаються додому. Але тепер вони в ще більшій небезпеці, адже, відмовившись грати за правилами на Арені, кинули виклик Капітолію. Наступні, ювілейні, Голодні ігри повинні стати особливими – участь в них беруть лише переможці минулих років, серед яких Піт і Катніс.
У “Планеті кіно IMAX” відбудеться прем’єра комедії Браяна Фогеля “За ознаками сумісності” (у рол.: Дженніфер Лав Гьюїт, Крістал Рід, Джемі-Лінн Сіглер). Друзі дитинства знову разом, аби допомогти один одному здобути дружин своїх мрій. Кріс, безнадійно закоханий у Елісон, пристає на пораду Адама і видає себе за юдея, аби добитися бодай побачення з дівчиною. Але що буде, коли вона дізнається правду?.. Друзі починають розуміти, що інколи життя може бути зовсім не таким, яким вони його собі уявляли. А щоб досягти щастя, треба докласти чимало зусиль.

Ще одна новинка дня – мультфільм “Пригоди мишеняти” (реж. Давід Бісбано). Ліс Роденція – місце існування багатьох магічних істот і чарівників. Життя тут було тихим і спокійним, доки зла миша Ротекс не захотіла стати єдиним володарем містечка. Незграбне мишенятко Ідам разом із красунею Брі та могутнім військом відправляється на пошуки злодія. Дорогою їм не раз доведеться пережити небезпечні моменти і рятувати одне одному життя.
У п’ятницю, 22 листопада, о 19.00 та 21.00 у Львівському палаці мистецтв відбудеться показ французьких короткометражок. “Таємниці, пристрасть, далекі подорожі, (не)порозуміння між поколіннями, побачення наосліп і казуси під час зйомок фільмів – все це чекає нас у п’ятницю”, – зазначають організатори. Ціна квитка – 25 гривень.
“Без “так”. У світі, що нагадує наш, одного ранку прокидається чоловік з дивним відчуттям, що йому чогось бракує, – слова або кількох слів.
“Ящірки”. Леон і Бруно в турецькій лазні чекають дівчину, з якою Леон домовився про побачення через інтернет.
“Жак Серре”. Знімальна група завершує зйомки фільму з відомим актором, який раптово помирає. Але треба зняти ще кілька сцен, серед яких… сцена в ліжку.
“Спалити мости”. Від’їжджаючи з Орану з камерою в руках, Амін – молодий алжирець – знімає подорож Середземним морем.
“Тяжкий вибір”. Троє чоловіків сидять у в’язниці і чекають смертної кари. Раптом до них приходить священик і пропонує висповідатись. Та незабаром вони починають розуміти справжні мотиви його візиту. Він дарує надію принаймні двом з трьох засуджених!
Сьогодні, 21 листопада, о 13.00 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Акад. Богомольця, 6) пройде відкрита зустріч з директором Міжнародного форуму Берлінських театральних зустрічей Уве Гьосселем. Йтиметься про сучасні європейські театральні процеси, способи управління театрами, фестивалями, створення та реалізацію окремих театральних проектів. Подія відбуватиметься у рамках IV Фестивалю сучасної драматургії “Драма.UA”.
У Львівській національній музичній академії ім. М. Лисенка (зал засідань Вченої ради, ауд. 39) сьогодні о 14.00 відбудеться презентація-лекція найвидатнішого оперо­знавця України, професора Національної музичної академії ім. П. Чайковського, члена-кореспондента АМУ Марини Черкашиної-Губаренко. Під час заходу триватиме відеопоказ фрагментів новітніх оперних постановок, про які йдеться у її захопливій книзі-мандрівці “Оперний театр у просторі мінливого світу”.
Книгарня “Є” та Міжнародна молодіжна організація AIESEC сьогодні о 18.00 запрошують на презентацію Міжнародної програми обміну від AIESEC. На презентації йтиметься про волонтерство, можливості молоді вплинути на розвиток суспільства у інших країнах, де потрібна допомога; будуть представлені умови участі в міжнародній програмі обміну, а всі охочі зможуть зареєструватись на неї. Також будуть представлені історії стажувань деяких молодих людей.
Цього ж дня о 17.00 у Львівському палаці мистецтв (вул. Коперника, 17) відбудеться публічна лекція поетеси, літературознавця Галини Крук “Тонкі та Крихкі Матерії Людини Розумної”. Розмова про цінності життя у вимірах західної та східної цивілізацій, про спільне й відмінне в розумінні долі людини, про найкрихкіші та найтонші метафізичні суті людини. Вхід – 5 гривень.
А вже увечері цього ж таки 21 листопада о 19.00 в літературному клубі “Кабі.Net” (“Дзиґа”, вул. Вірменська, 35) відбудеться зустріч з поетесою Маріанною Кияновською.
22 листопада о 12.30 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Акад. Богомольця, 6) у рамках фестивалю “Драма.UA” розгорнеться тандем-дискусія на тему “Театр і критика в Україні і Росії” за участі критиків Олега Вергеліса (Київ) та Павла Руднєва (Москва). Учасники обговорять розвиток драматургії та режисури в Україні та Росії, а також місце в цьому процесі театрального критика. Ітиметься й про шляхи модернізації професій режисера і драматурга, появу новітньої термінології та апарат знань, яким повинні володіти сучасні критик і глядач.
Також 22 листопада (і наступного дня) у кав’ярні “Світ кави” (пл. Катедральна, 6) з 12.00 по 21.00 триватиме майстер-клас “Кава по-східному з Вадимом Грановським”. Вадим Грановський є фіналістом чемпіонату світу з приготування кави у джезві. В п’ятницю та суботу він відкриє власні секрети приготування кави по-східному.
23 листопада об 11.30 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Акад. Богомольця, 6) відбудеться тандем-дискусія на тему “Театр і критика в Польщі та Чехії”. Участь у ній візьмуть критики Вітольд Мрозек (Варшава) та Мартіна Черна (Прага). Обговорюватимуть місце критика в театральному процесі, особливості розвитку сучасної режисури і драматургії.
24 листопада об 11.00 в Центрі міської історії Центрально-Східної Європи (вул. Акад. Богомольця, 6) пройде тандем-дискусія на тему “Театр і критика в Румунії та Угорщині” за участі критиків Юлії Поповічі (Бухарест) та Томаша Ясаї (Будапешт). Говоритимуть про відмінності розвитку театральної справи у двох країнах. Учасники спробують пояснити, у якому стані перебуває сучасний театр, хто впливає на його організацію, яким чином відбувається зв’язок театру із глядачем та хто підтримує цей зв’язок.
О 13.00 також у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи відбудеться круглий стіл на тему “Театральна критика як інструмент соціальних змін, або Як театральний критик може змінити світ на краще”. Участь візьмуть представники Східноєвропейської платформи перформативних мистецтв (ЕЕРАР), лектори тандем-дискусій та молодше покоління критиків. Учасникам розмови запропонують дати відповідь на питання: яким є призначення театрального критика? В чому його особливість? Як він може доповнити або вплинути на формування суспільних процесів кожної країни? Чи потребує сучасний глядач такої професії? Чого вимагають від критиків режисер, театр, драматург і чого потребує глядач?
Цього ж дня о 16.00 в арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35) відбудеться поетична зустріч “Застільні бесіди: Сливинський, Малкович, Шпаковський”. Куратор: Настя Євдокимова. Тема зустрічі – “Настільні ігри”: у які ігри грають поети, коли заходять за лаштунки? Яку забаву “на трьох” вони оберуть цього разу?
Сьогодні, 21 листопада, о 21.00 в “ДжазКлубі.Львів” у арт-кав’ярні “Квартира 35” відбудеться концерт Milk&Honey (Songs of Nick Drake and more), присвячений творчості композитора Ніка Дрейка. 
В програмі концерту, крім композицій Ніка Дрейка, пісні Джексона Сі Френка, Пола Саймона та Сібіл Баєр, які для вас виконуватимуть Анна Вовк (вокал), Михайло Балог (саксофон), Андрій Кохан (гітара), Любко Маріаш (перкусія) і Євгей Кірлейса (бас).
У п’ятницю, 22 листопада, о 21.00 і в неділю, 24 листопада, о 19.00 у ресторані імпровізацій Грушевський cinema jazz (просп. Шевченка, 28) відбудуться творчі вечори “сталевого голосу країни”, романтика і жартівника Арсена Мірзояна. Автор пісень обіцяє подарувати чергову пор­цію позитивних емоцій, улюблених композицій та вже добре знайомих текстів. На концертах пролунають пісні з його дебютного альбому “Ґудзики” і другого студійного альбому “Незручні ліжка”.
У Національному академічному українському драматичному театрі ім. М. Заньковецької сьогодні о 18.00 показуватимуть п’єсу Рея Лапіки у перекладі з англійської Миколи Рябчука “Державна зрада”.
У п’ятницю, 22 листопада, о 18.00 заньківчани потішать львів’ян і гостей міста легендарною п’єсою О. Уайльда про добропорядну жінку “Віяло леді Віндермір”. 
А в неділю, 24 листопада, о 18.00 театралів запрошують на першу прем’єру 96 сезону, яка з вересня збирає повні зали глядачів, – постановку кiносценарiю Iвана Драча за мотивами повiстi Миколи Гоголя “Пропала грамота”.
Львівський національний академічний театр опери та балету ім. С. Крушельницької у п’ятницю, 22 листопада, о 18.00 пропонує переглянути комічну оперу на 2 дії “Любовний напій” Гаетано Доніцетті.
У суботу, 23 листопада, о 18.00 у Львівській опері зможете побачити виставу на 3 дії “Украдене щастя” Юлія Мейтуса (лібрето Максима Рильського за мотивами однойменної драми Івана Франка). 
А в неділю, 24 листопада, тут вас здивують одразу двома постановками: о 12.00 представлять легендарну українську оперу на 3 дії “Запорожець за Дунаєм” Семена Гулака-Артемовського, а о 18.00 на сцені театру розгорнуться яскраві танцювальні та історичні баталії – балет на 2 дії, в 4-х картинах, з прологом та епілогом “Корсар” Адольфа Адана (лібрето А. Сен-Жоржа і Ж. Мазільє в редакції Ю. Малхасянц за однойменною поемою Д. Байрона).
У Першому українському театрі для дітей та юнацтва у п’ятницю, 22 листопада, об 11.00 розпочнеться сімейна музична вистава “Лялька Реґґеді Енн”, поставлена за п’єсою Вільяма Гібсона “Ганчір’яна лялька”.
А в неділю, 24 листопада, ТЮГівці запрошують львів’ян на виставу “Пеппі Довгапанчоха” за повістю однієї з найвідоміших письменниць світу – Астрід Ліндгрен, присвячену 100-річчю від дня її народження. Цю музичну казку на 2 дії покажуть двічі – о 12.00 і 15.00.
У арт-клубі “Квартира 35” (Львів, “Дзиґа”, 2 поверх) спеціально для фестивалю Jazz Bez відкрили виставку джазових світлин фотоконкурсу київського фестивалю Jazz in Kiev
Переможцями останніх конкурсів Jazz in Kiev стали львівські фотографи Андрій Артим і Сергій Горобець. Серед авторів робіт, представлених на виставці, відомі майстри, фотографи-аматори, навіть музиканти: Олександр Кадников, Максим Поліщук, Олексій Карпович, Антон Гордашевський, Денис Аду, Марина Черкашина та багато інших. “До початку Jazz Bez-2013 залишилося всього два тижні. В цей час у “Дзизі” завжди відбувається виставка джазової фотографії, – каже куратор фотоклубу “Ч/Б.5x5” Костянтин Смолянінов. – Цього року фестиваль Jazz in Kiev в особі Олексія Когана і Олексія Зубка зробив нам чудовий подарунок – добірку кращих фотографій свого фірмового фотоконкурсу. Чекаємо вас!” 
В Кав’ярні Леваковського (пл. Катедральна, 3) до 18 грудня можна оглянути добірку робіт випускників Школи фотографії імені Дієґо Марадони “Роман з камерою”. На виставці представлені фото учнів школи кількох випусків – загалом близько тридцяти творів різних авторів. Ці фотографії обирали викладачі фотошколи. Виставка об’єднує набуті учнями знання про мистецьку фотографію, їхнє бачення художнього рішення композиції, світла, сюжету, емоцій. Експозиція просякнута романтичними настроями фотографів-початківців, які розпочали свій “роман з камерою”. 
А в галереї сучасного сакрального мистецтва ICONART до 24 листопада зможете побачити іконописні роботи Уляни Нищук-Борисяк, які ввійшли до проекту “Гроно”. “Художниця використовує часто забуті сьогодні, але такі зрілі у своїй геніальній простоті плоди української народної культури, зокрема народної гравюри та ікони на склі, й “перемелюючи” “витискає” з них оригінальні малярські твори – поживу для сучасної культури, – каже мистецтвознавець Марія Цимбаліста. – Всі найпопулярніші в Україні святі, покровителі міст, хранителі Церкви, охоронці від злих сил, опікуни тварин та збіжжя, заступники в молитві; ті, що поруч із Христом перебувають на небі в царських одежах; ті, в яких перебуває Христос; ті, що приносять плід… У проекті вони об’єднані в спільне гроно, що складається з образів овальної форми – Уляна інтерпретує її як форму виноградини, одну з улюблених у своїй творчості”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.0473 / 4.21MB / SQL:{query_count}