Той, що єднає культури

15 – 17 листопада у Львові триватиме ІІ Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського”

Наступного тижня в нашому місті відбудеться непересічна подія – ІІ Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського”. Захід присвячений постаті піаніста і композитора світової слави, дипломата і  громадського діяча, Почесного громадянина Львова  Ігнатія-Яна Падеревського.
Розпочнеться фестиваль 15 листопада у Львівській філармонії унікальним концертом “Повернення легенди”. Його програма стане повторенням тієї, з якою тріумфував у Львові Ігнатій-Ян Падеревський в 1902 році. 
Наступного дня (також у Львівській філармонії) відбудеться Фортепіанний речиталь “Триб’ют маестро”. Спеціальний гість фестивалю – молодий угорський піаніст Петер Тот, лауреат Гран-прі конкурсу Падеревського у США, виконуватиме улюблені композиції з репертуару славетного композитора.
Того ж 16 листопада у Львівській національній опері покажуть масштабний проект – оперу “Галька” Станіслава Монюшка у постановці Варшавської камерної опери. Варто наголосити, що свого часу кращою виконавицею партії Гальки була славетна Соломія Крушельницька, ім’ям якої назвали Львівський театр опери та балету.
Завершиться ІІ Міжнародний фестиваль “Відкриваємо Падеревського” у неділю, 17 листопада, у Львівській філармонії яскравим концертом “Портрет в інтер’єрі епохи”. На сцену о 19.00 вийдуть одна з найбільш відомих в Польщі співачок, солістка Варшавської камерної опери Ольга Пасічник та її сестра, професор Стокгольмської королівської музичної академії, піаністка Наталія Пасічник (обидві з України). Академічним симфонічним оркестром Львівської філармонії керуватиме один із найшанованіших диригентів Польщі Єжи Максим’юк. У першій частині концерту “Портрет в інтер'єрі епохи” прозвучить музика Падеревського і твори його сучасників та наступників – Клода Дебюссі, Яна Сібеліуса та Кароля Шимановського, а в другій – Симфонія №2 українського композитора Бориса Лятошинського.
Окрім концертів, під час фестивалю відбудуться події в рамках співпраці з програмою “Ніч у Львові”: нічна екскурсія оперним театром “Голос Соломії Крушельницької” та нічний показ фільму “Місячна соната” (1937 рік), в якому головну роль зіграв Ігнатій-Ян Падеревський.
Особливою подією ІІ Міжнародного фестивалю “Відкриваємо Падеревського” стане нагородження почесною відзнакою PADEREWSKI осіб, що сприяють польсько-українському культурному єднанню. Автором статуетки, заснованої Польсько-українською фундацією імені І.-Я. Падеревського, є відомий польський скульптор Анджей Ренес, що створив фігурку найбільшої польської телевізійної нагороди VICTOR. 
Цього року Капітула відзнаки, до складу якої входять відомі громадські та культурні діячі України та Польщі, нагородить п’ять осіб, кандидатури яких визначать шляхом голосування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0334 / 4.08MB / SQL:{query_count}