Мрідула Гош: “У кожного є своя мудрість”

У Львівській політехніці відбудеться зустріч з головою Східноєвропейського інституту розвитку, індійським правозахисником і перекладачем на бенгальську творів класиків української літератури

Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків  разом із діаспорою зініціював зустріч із Мрідулою Гош – головою Східноєвропейського інституту розвитку, індійським правозахисником, політологом, економістом, культурологом, істориком-міжнародником зі ступенем кандидата наук, поетом, журналістом та перекладачем. 
Ця дивовижна жінка стверджує: “Бачу Бога у кожній людині й учуся. У кожного є своя мудрість”. Систематизуючи індійський досвід та окреслюючи напрями змін у підходах до гуманітарної сфери людського життя, вона висловлює абсолютно нове бачення вирішення основних українських дилем.
Зустріч із Мрідулою Гош відбудеться завтра, 6 листопада, о 15.00 в актовій залі головного корпусу Національного університету “Львівська політехніка” (вул. С. Бандери, 12, 2 поверх). Вона розповість про соціокультурні зв’язки України та Індії. Разом із жінкою-науковцем присутні намагатимуться відшукати “українського Ганді”, замисляться над мовним і культурним питаннями в Україні.
Мрідула Гош володіє багатьма мовами. Захопившись вивченням української літературної спадщини, вона переклала на свою рідну бенгальську поезії Тараса Шевченка – українського Генія людства, 200-ліття якого невдовзі святкуватимемо, Івана Франка, Олександра Олеся, Павла Тичини, Володимира Сосюри, Ліни Костенко, Ігоря Калинця, Дмитра Павличка, Івана Драча, Миколи Руденка, Бориса Олійника, а також “Лісову пісню” Лесі Українки. Творчість жінки проявляється й у її любові до індійського класичного танцю. Вона є постановником-хореографом і режисером, ініціювала створення Центру Таґора в Україні та численних мистецьких проектів. 
Мрідула Гош живе і працює в Україні ось уже  понад 20 років. Після закінчення Інституту міжнародних відносин працювала в представництві ООН в Україні, займалася журналістикою, зокрема, була головним редактором журналу Eastern Economist, членом правління фонду “Відродження”. Зараз – голова Східноєвропейського інституту розвитку та головний редактор Східноєвропейського монітору. Займається питаннями насильства проти жінок, охороною здоров’я та аналітичними розробками.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.4732 / 4.07MB / SQL:{query_count}