Український письменник змагатиметься з нобелівськими лауреатами

Андрій Курков став першим письменником із пострадянського простору, котрий потрапив до списку престижної ірландської літературної премії IMPAC.

kurko.jpgАндрій Курков став першим письменником із пострадянського простору, котрий потрапив до списку престижної ірландської літературної премії IMPAC.

Цю відзнаку присуджують за окремий прозовий твір, у попередні роки її лауреатами були Мішель Уельбек та Орхан Памук. Кілька нобеліантів є й серед цьогорічних претендентів, наприклад, Доріс Лессінг та Джон Максвелл Кутзее. На премію можуть розраховувати також Єн Мак'юен, Харукі Муракамі, Артуро Перес-Ріверте, Халед Хоссейні...

Український письменник, який пише російською, Андрій Курков потрапив до почесного переліку завдяки своєму роману "Остання любов президента". Перекладений різними мовами, в тому числі, згідно з вимогами IMPAC, і англійською, він  є неабияк популярний в Європі. У разі перемоги приємним бонусом для письменника, крім слави, стане ще й 100 тисяч євро грошової винагороди.

Щоправда, сам письменник, котрого "Пошта" знайшла аж у Відні, де він якраз виступав на фестивалі української літератури, ще нічого про свою номінацію не знав. Приємно, що саме ми сповістили йому таку гарну новину. "Оскільки я досі нічого не знав про мою присутність у списку, мені важко коментувати цей факт. Але сама премія гарна, з поважною репутацією. Думаю, докладніше поговоримо про неї, якщо я потраплю в "короткий список" претендентів", - сказав "Пошті" Андрій Курков.

Шорт-лист оголосять 2 квітня 2009 року, а нагородження переможця відбудеться 11 червня в Дубліні.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.4368 / 4.06MB / SQL:{query_count}