Український супергерой: як ставити мету і як її досягати

3 жовтня у Львові та в інших містах України розпочнеться показ фільму “Іван Сила”

Нарешті дочекалися! За кілька днів зможемо насолодитися добрим українським фільмом в кінотеатрах нашої країни. Вже  3 жовтня в прокат вийде кінострічка “Іван Сила” – вітчизняна кіноісторія, що не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих. 
Прототипом головного героя став український силач Іван Фірцак, якого в 1928 році визнали найдужчою людиною планети. Після світового визнання він припинив виступи за кордоном і повернувся на батьківщину. Кінострічка, знята продюсерським центром “ІнсайтМедіа” на замовлення Державного агентства України з питань кіно, відтворює окремі сторінки життя молодого чоловіка, який достойно пройшов через серйозні випробування, змужнів і став непереможним велетом сили і духу.
“Наш фільм не тільки відтворює деякі сторінки з життя найсильнішої людини планети ХХ століття Івана Фірцака. Завдяки участі в ньому видатних атлетів сучасності – Дмитра Халаджі, Василя Вірастюка та інших – нам вдалося художньо поєднати час і простір. Саме в цих вимірах існують наші герої, яких об’єднує щонайменше ціле століття, – каже режисер і співавтор сценарію “Івана Сили” Віктор Андрієнко. – Ми свідомо вийшли за рамки життєвої історії головного героя, адже і Фірцак, і Халаджі, і Вірастюк для будь-якої молодої людини можуть стати прикладом, як ставити мету і як її досягати, розраховуючи тільки на власні сили”.
Події фільму розгортаються у Європі початку ХХ століття, тому всі до одного люди в кадрі, включаючи численну масовку, зодягнені в історичні костюми, надані для картини чеською студією “Баррандов”. Тут немає декорацій – всі сцени зняті в справжніх будівлях та інтер’єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в теперішньому цирку. Крім того, всі видовищні та силові трюки виконані наживо.
Літературною основою сценарію кінострічки, яку створили Віктор Андрієнко та Ігор Письменний, стала повість українського письменника Олександра Гавроша “Неймовірні пригоди Івана Сили, найдужчої людини світу”. Вона вийшла друком в 2007 році у “Видавництві Старого Лева”. А в 2010-му в цьому ж видавництві побачило світ продовження пригод силача –  “Галуна-Лалуна, або Іван Сила на острові Щастя” 
Тут немає декорацій – всі сцени зняті в справжніх будівлях та інтер’єрах тієї епохи, в справжній фортеці, в теперішньому цирку. Крім того, всі видовищні та силові трюки виконані наживо
Окрім згаданих силачів – Дмитра Халаджі та Василя Вірастюка, які спробували себе як актори, до втілення цієї дивовижної історії долучились Леонід Шевченко, Іванна Сахно, Ольга Сумська, В’ячеслав Гіндін, Владислав Пінчук, Сергій Романюк, Лесь Задніпровський, Олександр Григор’єв, Володимир Комаров, Борис Барський та ін.
Варто згадати й команду, без якої фільм не став би таким, яким є: режисерів і авторів сценарію Віктора Андрієнка та Ігоря Письменного, оператора Олександра Кришталовича, художника-постановника Ігоря Філіппова, композитора Ігоря Стецюка, звукорежисера Олега Кульчицького, режисера монтажу Віктора Маляренка і автора саундтреку Олега “Фагота” Михайлюту.
В нашому місті фільм “Іван Сила” можна буде подивитися в кінотеатрах “Планета кіно ІМАХ”(3 – 9 жовтня), “Кінопалац”(3 – 16 жовтня) і “Кінопалац  ім. О. Довженка” (10 – 23 жовтня).
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.2214 / 4.08MB / SQL:{query_count}