“Гармонійні натхнення” для львів’ян

Цей рік у музичному світі невипадково відзначають під знаком Антоніо Вівальді, адже 2008-го минуло 330 років від дня народження одного із найвидатніших композиторів доби бароко.

Цей рік у музичному світі невипадково відзначають під знаком Антоніо Вівальді, адже 2008-го минуло 330 років від дня народження одного із найвидатніших композиторів доби бароко.

По-справжньому оцінити геній "рудого абата" зуміли лише в ХХ ст. Тоді ж уперше вийшло друком і повне зібрання творів Антоніо Вівальді, котре налічувало понад 450 концертів та симфоній для різних складів, 27 опер, ораторії, кантати, тріо-сонати - загалом понад 1000 творів. Та ніхто й не сподівався, що окремі з них вже незабаром оголосять найвидатнішими композиціями тисячоліття, як, наприклад, неймовірно популярний сьогодні цикл концертів "Пори року".

Академічний камерний оркестр "Віртуози Львова", керований Сергієм Бурком та Володимиром Дудою, також не один рік виконував цей цикл у святковий (зазвичай, різдвяний) час - і завжди збирав повні зали. Поступово вівальдівський репертуар колективу поповнювався, перерісши у масштабний проект "Гармонійні натхнення". До програми виступів, названих за збіркою концертів венеційського майстра "L'Estro armonico", увійшли як популярні, так і менш відомі композиції Вівальді.

Цього року "Гармонійні натхнення" презентують "під завісу" проекту вечір, у якому звучатимуть як оркестрові концерти та симфонії, так і концерти для сольних інструментів (скрипки, фагота) та - на завершення - мотет Il Furore. Як розповів "Пошті" художній керівник та дириґент "Віртуозів Львова" Сергій Бурко, особливістю цього концерту є й те, що львів'яни отримають нагоду відвідати його двічі. 14 листопада "Гармонійного натхнення" можна буде почерпнути у залі філармонії. А в неділю, 16 листопада, цей музичний проект прозвучить у залі церкви Різдва Пресвятої Богородиці на Сихові. Таку ініціативу підтримав настоятель храму о. Орест Федина.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1145 / 4.06MB / SQL:{query_count}