Український фільм “Параджанов” боротиметься за “Оскар”

Оскарівський комі­тет нашої країни об­рав фільм, який пред­ставля­ти­ме Ук­раїну в номінації “Фільм на іноземній мові” премії “Ос­кар” Амери­кан­ської акаде­мії кіне­мато­графічних мис­тецтв і наук

фото: life.pravda.com.ua
Претендентом на нагороду стала кінострічка “Параджанов”, за яку віддало голоси 6 з 10 членів комітету. “Вічне повернення” та “Хайтарма” отримали по 2 голоси.
Фільм “Параджанов” – дебютний повнометражний фільм співрежисерів Олени Фетісової (Україна) та Сержа Аведікяна (Франція), знятий у копродукції України, Франції, Грузії та Вірменії за підтримки Державного агентства України з питань кіно, ARTE FRANCE, Грузинського та Вірменського національних кіноцентрів. З української сторони фільм представляє кіностудія “Інтерфільм”, інформує life.pravda.com.ua.
Світова прем’єра стрічки відбулася на кінофестивалі у Карлових Варах (Чехія) в липні 2013 року, де “Параджанов” представляв Україну в основній міжнародній конкурсній програмі East of the West. На Одеському міжнародному кінофестивалі цього ж року фільм отримав приз “Золотий Дюк” як Найкращий український повнометражний фільм.
Картина розповідає про кінорежисера Сергія Параджанова. Він створює великі фільми, які приносять йому міжнародне визнання. Але його зухвала поведінка призводить до конфлікту з радянським тоталітарним режимом. Через сфабриковане звинувачення Параджанова кидають до в’язниці. Та незламна любов до краси дає йому сили творити незважаючи на роки ув’язнення і заборону працювати у сфері кіно.
В український прокат фільм вийде 26 вересня 2013 р.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6445 / 4.06MB / SQL:{query_count}