Шаман ХХ століття

Він писав популярні романи та сценарії до касових фільмів, комп'ютерні ігри, був успішним режисером і мультиталантом.

Він писав популярні романи та сценарії до касових фільмів, комп'ютерні ігри, був успішним режисером і мультиталантом. Він умів творити міфи і писати тексти, які продалися у всьому світі накладом більшим за 150 мільйонів примірників. За яку б тему він не брався - нанотехнології, квантова механіка, телесеріал "Швидка допомога" чи історія про знамените пограбування на за­лізниці, йому завжди вдавалося знайти щось несподіване і зацікавити мільйонну публіку. Крічтон був прагматиком, який любив свою справу, він писав простою мовою, але вмів запакувати у карколомні сюжети своїх текстів складні наукові теорії. Мабуть, він міг би стати хорошим педагогом, адже пояснювати складне простими словами вдається не кожному.

Але насамперед він був шаманом, справжнім шаманом ХХ століття, бо саме йому вдалося розвісити плакати з динозаврами у дитячих кімнатах цілого світу і створити справжню диноманію - повальне захоплення динозаврами. Авторство світового бестселера "Парк Юрського періоду", успішно сфільмованого Стівеном Спілбергом, також належить Майклові Крічтону.

Народився 23 жовтня в Чикаґо, студіював у Гарварді і отримав лікарський диплом з відзнакою. Спершу працював за фахом, але поволі захопився літературною діяльністю. Він опублікував понад 26 романів і вважається винахідником жанру технотрилера. Свою першу нагороду - премію імені Едґара По - отримав за книгу "Інтрига", написану під псевдонімом. Американська ліга лікарів нагородила його своєю літературною відзнакою. У 1995 році він отримав "Оскара", а через рік - "Eммі".

Твори Крічтона переважно описують фатальні наслідки застосування людством високих технологій. Але далеко не всі тези письменника були влучними. Наприклад, в одному зі своїх останніх романів "Переляканий світ" (2004) він оголосив теорію про глобальне потепління помилковою. Сюжет книги розповідає про екологічних терористів, які хочуть спровокувати штучний землетрус, аби тримати людство у страхові перед глобальним потеплінням. Ця книга спричинила шквал критичних відгуків.

Майкл Крічтон прожив бурхливе життя - ніби постійно їхав на великій швидкості зустрічною смугою. П'ять разів одружувався і виглядав, ніби англійський джентльмен, якого випадково запхнули у двометрове тіло американського професійного баскетболіста. Він був пристрасним гравцем і по-дитячому вмів тішитися з карколомних пригод і розваг. А крім того, був інтелектуалом, хоча послідовно приховував свою освіченість від публіки. Минулого тижня разом із Майклом Крічтоном, який помер від раку в Лос-Ан­джелесі, завершилася епоха американської культури. Він прожив 66 років.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.9600 / 4.07MB / SQL:{query_count}