Самобутній “Артклас”

У Національному музеї у Львові відкриттям виставки переможців міжнародного дитячого конкурсу дитячого пленерного малюнка "Золотий мольберт" та врученням виконаних із золота одно­йменних відзнак один із найкращих дитячих часописів України "Артклас" відзначив власне п'ятиріччя.

У Національному музеї у Львові відкриттям виставки переможців міжнародного дитячого конкурсу дитячого пленерного малюнка "Золотий мольберт" та врученням виконаних із золота одно­йменних відзнак один із найкращих дитячих часописів України "Артклас" відзначив власне п'ятиріччя.

"П'ять років - це дитячий вік, - говорила до присутніх ініціатор журналу, його невтомний організатор та головний редактор Ольга Михайлик, яка зуміла за допомогою однодумців зробити цей львівський Всеукраїнський освітньо-мистецький часопис для дітей старшого шкільного віку, молоді  та викладачів художньо-естетичних дисциплін таким, аби минулого року на рівні столиці його визнали найкращим періодичним виданням України. - Увесь цей час "Арт­клас" тупав різними крочками, намагався себе знайти, щоб його полюбили, зрозуміли і щоб він був потрібен".

І журналові це вдалося. На сьогодні це справді дуже якісне і за рівнем поліграфії, і за наповненням видання обсягом 150 сторінок. Таке, на яке дуже чекають передплатники у Львові та Керчі, Сєверодонецьку та Києві, Житомирі та Одесі, інших містах України. Розповідаючи своїм читачам про видатних митців України - сучасних і тих, хто уже відійшов, про духовні скарби із національної скарбниці, про особливості різних видів мистецтва тощо, а головне, про творче буття тих чи інших талановитих дітей, сучасних дитячих художніх шкіл та інше, "Арт­клас" посів нішу, яка до його появи була цілком вільною - став яскравим виданням, яке чимало творчо обдарованих дітей вважають для себе необхідним. А міжнародні фестивалі дитячого пленерного малюнка, що традиційно провадяться у Львові у червні, та розмаїті дитячі пленери, організацію яких  "Артклас" в особі Ольги Михайлюк взяв на себе - сьогодні є саме тими заходами, які мають не лише визнання, а й авторитетність, що від початків налаштовує малих художників на серйозність творчого фаху.

"Такі журнали Україні вкрай потрібні, - ділилася враженнями з "Поштою" проректор Львівського національного університету імені Івана Франка Марія Зубрицька. - Бо з дитини все починається. Звичайно, один журнал проблеми не вирішує (має бути критична маса таких журналів), але дуже добре, що він є і в нашому місті".

Андрій Бокотей

"Вважаю, що аналогу "Арт­класу" у межах України немає, - говорить "Пошті" ректор Львівської національної академії мистецтв Андрій Бокотей. - І для нас як для мистецького освітнього закладу, куди приходять вчитися діти, які ростуть із цим часописом, це видання справді вартісне. Ольга Михайлюк - людина дуже активна, наполеглива і подекуди люди від цього втомлюються. Однак мине час,  і про це уже ніхто не буде пам'ятати, а будуть казати, яку добру річ зробила ця жінка. І це буде правда".

До речі, на відкритті виставки журнал "Артклас" нагородив Андрія Бокотея як голову журі міжнародних фестивалів та конкурсу "Золотий мольберт" однойменною золотою відзнакою, яку свого часу запровадив на кшталт "Оскара", але в мистецтві. "Золотого мольберта" цього разу також отримав і голова оргкомітету цих фестивалів та конкурсу, начальник управління освіти ЛОДА Павло Хобзей. Також на урочистості було вручено ще дві нагороди - спеціальний золотий приз "Арткласу" автору постійної рубрики  у часописі,  заввідділу європейського мистецтва XVI - XVIIІ століть Львівської галереї мистецтв Оксані Козинкевич та "Золоте серце "Арткласу" -  за вагомий внесок у розвиток часопису - його незмінному художнику-дизайнеру Каріне Мкртчян-Адамян.

woodo.jpg

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.1885 / 4.09MB / SQL:{query_count}