“Франко.Місіє”, повертайся!

Якщо вам не довелося потрапити цього року на Перший міжнародний фестиваль мистецтв, що тривав з 19 по 28 липня на Львівщині, не сумуйте. Спеціально для вас “Пошта” підготувала репортаж з цього незвичного фесту, аби наступного разу ви неодмінно приїхали на нього

фото: Андрій Польовий
Днями в рідному селі Івана Франка Нагуєвичі закінчилась третя, фінальна частина Міжнародного фестивалю мистецтв “Франко.Місія”. Три дні поціновувачі мистецтва та розваг на свіжому повітрі мали змогу пожити в місці, де колись зростав геній української літератури. Відвідувачі фесту досхочу наслухалися музики, навчилися малювати та просто весело відпочили.
“Франко.Місію” відвідали безліч українських та зарубіжних гуртів, які виконували пісні на вірші Івана Франка. Долучитися до цієї ідеї погодилися два десятки виконавців, серед яких Олег Скрипка, Zapaska, ShockolaD, Bandurband, „КораЛЛі”, „Патриція”, „Плач Єремії”,  „Кому Вниз” та інші. Rock-H виконали вірші Франка угорською, KALO CHAVO заспівали ромською, а вже добре відомий в Україна польський гурт Miazsz упродовж сорока хвилин дивував глядачів польськомовним Франком. Уперше на фестивалі можна було почути вірші Каменяра рідкісною сербо-лужицькою мовою у виконанні гуртів з Німеччини Berlinska Droha та Corna Kruswa.
Не пасли задніх на “Франко.Місії” і творці художнього мистецтва. На всій території фестивалю було розміщено близько двадцяти об’єктів, створених як досвідченими, так і молодими художниками. Цікаво, що твори спеціально не були підписані, таким чином урівнюючи шанси на успіх уже визнаних геніїв та юних талантів.
Rock-H виконали вірші Франка угорською, KALO CHAVO заспівали ромською, а вже добре відомий в Україна польський гурт Miazsz упродовж сорока хвилин дивував глядачів польськомовним Франком
Для усіх, хто любить малювати, відомий мистецтвознавець та художник Лев Скоп організував оригінальну забаву. Шанувальники художньої культури власноруч створювали мистецьку композицію, що складається з “Піраміди ангелів”, на яку кожен бажаючий міг повісити щойно створений ним самим малюнок ангела та симпатичних ляльок-опудал, які також виходили з-під рук звичайних людей. Ця розвага так усім сподобалась, що вже по закінченні першого для створення опудал вже забракло тканини, а на піраміді майже не залишилось вільного місця. 
фото: Андрій Польовий
Не пустувала і літератур­но-мистецька сцена. Впродовж трьох днів тут відбувалися кінопокази, різноманітні майстер-класи та зустрічі з письменниками. Нудьгувати на фестивалі було ніколи. Організатори придумали безліч розваг: стрільба з лука, надувні гірки, веселі турнічки та інші веселощі. Не було проблем і з влаштуванням, навіть якщо ви забули вдома намет, спальник та інше причандалля, усе це можна було придбати на місці. Потішили безкоштовні біотуалети та питна вода.
На пам’ять про фест можна було придбати різноманітні сувеніри починаючи зі статуеток і закінчуючи вишиванками та футболками. Вмерти з голоду відвідувачам “Франко.Місії” теж не дали. У наметах зі зручними столиками можна було за помірну ціну придбати смачну їжу та напої.
фото: Андрій Польовий 
А тепер про сумне. Дуже засмутила робота ДАІ. Через некомпетентність працівників державтоінспекції біля в’їзду на територію фестивалю часто утворювалися корки. Автобуси, що везли людей на “Франко.Місію”, виганяли подалі, пропускаючи натомість величезні фури, з якими на вузеньких дорогах було неможливо розминутися. 
Але це чи не єдиний мінус серед купи плюсів, які пропонує фестиваль. Тому потрібно відзначити, що свято вдалося. Сподіваємось на зустріч у цьому ж місці наступного року. Адже такі традиції варто продовжувати.
09.08.2013 17:06
Bohdan Rubchak

Обережно з святкуванням пам"яті Франка усілякими пАнками еротопоезією, тощо. Треба звертати увагу на смаки самого Франка, щоб не вийшло так як з Антоничем у Андруховича!


Для того щоб залишити коментар необхідно
15.9989 / 4.23MB / SQL:{query_count}