Тільки яскраве кіно!

У Львові завершився VI Міжнародний фестиваль короткометражних фільмів Wiz-Art

Фестиваль Wiz-Art ушосте зустрівся із прихильниками короткометражних фільмів. За шість днів його відвідало понад 1600 людей. Гасло цьогорічної події було таким: “Всесвіт складається не з атомів, а з крихітних історій”. Саме такі історії глядачі мали змогу переглядати з 23 по 28 липня.
Фестиваль розпочався із показу фільмів у різних районах Львова. Таким чином організатори сподіваються децентралізувати культуру, зробити кіномайданчиком не лише центр міста, а й периферію. У другий день увазі глядачів запропонували недооцінені та маловідомі короткометражки класиків українського поетичного кіно. 
25 липня фестиваль офіційно відкривав гурт “Zapaska” із Кам’янця-Подільського. Цього ж дня можна було переглянути короткометражки, що неодноразово ставали переможцями міжнародних фестивалів та заслужили визнання глядачів. Особливо вразив фільм Домініка Гартла “Відень чекає на тебе”, у якому дівчина Анна потрапляє в квартиру, що живиться молодістю своїх орендарів, та темна фантастична казка “Флайтопія” Карні Аріелі, в якій людина укладає договір про співіснування з комахами.
Гран-прі фестивалю Wiz-Art удостоївся фільм Флоріана Похлатко “Можливо” про підлітковий вік. Саме стрічка, що відтворює складний емоційний світ молодих людей, їхній біль, переживання, бажання, розчарування та захоплення, змогла підкорити серця журі
У п’ятницю та суботу відвідувачі переглядали конкурсні роботи фестивалю. Упродовж всіх шести днів у рамках освітніх зустрічей та майстер-класів всі охочі могли набратися досвіду в українських та зарубіжних режисерів. Із небайдужими до кінематографу спілкувалися молодий галицький режисер Тарас Дронь, який розповів про досвід організації кіновиробництва в українській провінції, Міхаель Ріттманнсберґер, що пояснив, як пережити довгий процес кіновиробництва, а також Марія Зіґріст, Дмитро Сухолиткий-Собчук, Флоріан Похлатко, Роман Забараускас, Філап Ілсон та Кай Штаніке.
Почесний обов’язок визначити переможця у першій номінації “Найкращий український фільм” журі повністю переклало на глядачів. Із восьми робіт, що взяли участь у голосуванні, дуже впевнено та з великим відривом перемогла стрічка Тараса Дроня “Доторкнись і побач”. Історія сліпої від народження дівчинки, що має надію і неймовірне бажання побачити світ, зачепила кожного, а декого навіть довела до сліз. 
Спеціальну відзнаку журі отримав фільм “Хамон” Іріа Лопез про свиню-підлітка Хосе. Він – єдина свиня у своїй родині, тому йому важко змиритися зі своєю справжньою натурою. У номінації “Найкращий сценарій” перемогу здобула історія Гунхільд Енгер “Недоношений” про норвежця Мартіна та його вагітну іспанську дівчину. Запам’ятався унікальністю та здивував фільм Тарквіна Незервея “Річка”. Він отримав нагороду за найкращу режисуру. 
А Гран-прі фестивалю Wiz-Art удостоївся фільм Флоріана Похлатко “Можливо” про підлітковий вік. Саме стрічка, що відтворює складний емоційний світ молодих людей, їхній біль, переживання, бажання, розчарування та захоплення, змогла підкорити серця журі. 
Життя яскравіше, ніж здається! У цьому переконують нас організатори фестивалю. Може, варто до них прислухатися? Воно одне і жоден момент з минулого ми вже не зможемо змінити. Тож цінуймо щоденні крихітні історії, адже саме з них складається життя!
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.0532 / 4.09MB / SQL:{query_count}