Бразильська гітара у весняному Львові

Мистецька весна у Львові цього року виявилась винятково насиченою, адже у єдине свято об’єднались Великодні богослужіння та концерти, гаївкові забави, травневі урочистості та День міста. Серед барвистого і бурхливого мистецького життя Львова не залишився непоміченим концерт інтернаціонального родинного гітарного дуету у складі Сесилії Сікейри (Уругвай) та Фернандо Ліми (Бразилія).

gitara.jpgМистецька весна у Львові цього року виявилась винятково насиченою, адже у єдине свято об’єднались Великодні богослужіння та концерти, гаївкові забави, травневі урочистості та День міста. Серед барвистого і бурхливого мистецького життя Львова не залишився непоміченим концерт інтернаціонального родинного гітарного дуету у складі Сесилії Сікейри (Уругвай) та Фернандо Ліми (Бразилія).

Свого часу його учасники розділили першу премію на Міжнародному конкурсі гітаристів у Крузейру-ду-Сул (Бразилія) у липні 2001 р. Відтоді вони нерозлучні. Їхня виконавська майстерність отримала визнання на Міжнародному фестивалі «Abel Carlevaro» в Уругваї, «Фестивалі світових культур» в Ірландії та російському 9-му Міжнародному музичному фестивалі «Світ гітари». Великою популярністю та визнанням знавців і любителів гітарного мистецтва користуються два компакт-диски дуету: “Tudo ConCorda” та “Lado a Lado” (Звучання Бразилії), де зібрано твори лише бразильських композиторів у їхній власній обробці та маловідомі твори для гітари. У програмах виконавців – транскрипції та переклади творів епохи бароко та композиції сучасних бразильських, уругвайських, аргентинських,  іспанських авторів, експериментальна, концертно-віртуозна та розважальна музика. Цьому дуету вже аплодували зали Іспанії, Італії, Австрії, Швейцарії, Угорщини, Ірландії та Англії. Впродовж двох останніх років артисти відвідали з концертами Білорусь, Росію та Україну. У наше місто вони прибули після низки виступів під час великого гастрольного туру в Києві, Харкові та Донецьку.

Концерт у Львові відбувся 29 квітня у Малому залі Львівського державного музичного училища ім. С. Людкевича. Можливість провести концерт саме тут надав директор навчального закладу Я. Мозіль, незважаючи на напружений графік численних репетицій та масштабних звітних концертів у святкові дні. Це стало чудовим подарунком львів’янам та приємним сюрпризом для організаторів акції. Зал був заповнений вщерть, а вдячні слухачі – щедро винагороджені у своїх сподіваннях. Особливо цікаво було спостерігати за стилістикою, інтерпретацією, технічними та виконавськими прийомами музикантів, які представляють гітарну школу Авеля Карлеваро, автора новітнього методу опанування гітарного мистецтва, майстерністю якого захоплювалися такі музиканти як Ейтор Віла-Лобос та Андрес Сеговія. Методичні засади маестро виявились дуже співзвучними напрацюванням педагогів львівської гітарної школи, яка сьогодні може гордитися численними вихованцями – лауреатами українських та міжнародних конкурсів, успішними педагогами та композиторами.

Програму гітарного вечора відкрили майстерні переклади барочної клавірної музики – чотирьох сонат Д. Скарлатті у філігранному і стильному виконанні. Наступні номери – зразки іспанської романтичної гітарної музики (твір М. де Фальї і сольний номер Ф. Ліми – «Спогад про Альгамбру» Ф. Тарреги, який гість присвятив організатору акції В. Сидоренко) та численні сучасні композиції бразильських, аргентинських, американських, авторів у перекладі для гітарного дуету (всі аранжування здійснює Ф. Ліма). Всі твори яскраво характерні, з символічними, комічними чи провокаційними назвами: «Ганчірка для посуду» П. Беллінаті, «1:0» Пічінгіньї, «Андре в нових черевиках» А. В. Кореї чи зворушливий «Шоріньйо для малюка» Доміньгіньйоса. Кожен твір одержав яскравий емоційний відгук залу, вражав багатством образів, артистизмом, виконавською майстерністю і свободою. А мініатюрна й емоційна Сесилія своєю віртуозністю перекреслила всі твердження про недосяжність виконавського успіху при малій долоні чи невеликій розтяжці пальців. Однак справжній вибух емоцій одержав номер на біс  – «Тіко-Тіко» С. Абреу, виконаний двома виконавцями почергово на одній гітарі у дві, а потім й у чотири руки. Гостинний Львів сподівається побачити їх знову на наступному гітарному конкурсі навесні 2009 року.

Вікторія Сидоренко

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2828 / 4.01MB / SQL:{query_count}