Відчуй дух середньовіччя

2 – 4 серпня біля села Урич Сколівського району відбудеться фестиваль “Ту Стань! – 2013”

фото: tustan.ua
Заповідник “Тустань” увосьме запрошує відчути атмосферу середньовіччя на фестивалі української середньовічної культури “Ту Стань! – 2013”. Традиційно він пройде у перші вихідні серпня (2 – 4 серпня) поблизу села Урич Сколівського району Львівської області. 
“Для нас фестиваль – це маленька модель держави, в якій ми втілюємо зміни, які хотілося б бачити в країні загалом. Важливо, що наші гості не є просто спостерігачами, вони беруть активну участь у всьому, що відбувається на території заповідника – каже директор Державного історико-культурного заповідника “Тустань” Василь Рожко. – Таким чином нам вдається поширювати цінності наших предків. І людям це подобається, можливо саме тому минулого року “Ту Стань!”  визнали однією з кращих туристичних подій України”.
Ми вже досить довгий час розмірковували: як зробити фестиваль більш автентичним і водночас залишити його легким для сприйняття. Цього року здається нам вдалося втілити ці бажання
фото: tustan.ua
У 2013-му фестиваль дещо змінить свій формат. Його організатори вже підготували кілька цікавих проектів, один із яких стане довготривалим і полягатиме у створенні середньовічних укріплень на фестивальній галявині.
„Ми вже досить довгий час розмірковували: як зробити фестиваль більш автентичним і водночас залишити його легким для сприйняття. Цього року здається нам вдалося втілити ці бажання, – пояснюють організатори. З їх слів, на “Ту Стань! – 2013” буде збільшено територію історичного табору та реалізовано нову атракцію – “Середньовічний спортзал”. Тут всі охочі зможуть відчути на собі вагу обладунків, потренуватися у стройовій підготовці і спробувати себе у військовому ремеслі. Ті, у кого це виходитиме найкраще, зможуть взяти участь у традиційному нічному штурмі фортеці.
Якщо ж вам не до вподоби суворі військові будні, в ці дні зможете зайняти себе більш мирними забавами: взяти участь у майстер-класах від місцевих ремісників – гончарів, ткачів, ковалів – або вивчити кілька древніх слов’янських танців. 
Цього року організатори вирішили відмовитись від стандартної сцени. Усе музичне дійство відбуватиметься на імпровізованій сцені посеред публіки, де гостей розважатимуть своїми виступами гурти “Йорий Клоц” та “Ірдорат”, а театр з Полтави презентує цікаву виставу-легенду. Ще однією особливістю “Ту Стань! – 2013” стане конкурс вуличних музик, поважними членами журі у якому стануть самі ж відвідувачі фестивалю.
Для нас фестиваль – це маленька модель держави, в якій ми втілюємо зміни, які хотілося б бачити в країні загалом
„Ми вдалися до цього експерименту, аби закликати вуличних музик до змагання і самопрезентації, – розповідає виконавчий директор фестивалю Орест Кондратович. – Вже приймаємо заявки від колективів і серед тих, що зголосилися є досить цікаві гурти зі Львова, Києва, Івано-Франківська”. Гурти, що найбільше припадуть до душі гостям, зможуть виступити на вечірньому концерті в неділю, а музиканти, які зберуть найбільше глядацьких симпатій, отримають грошову винагороду.
Одноденний вхідний квиток на “Ту Стань! – 2013” коштуватиме 40 грн, а абонемент на всі дні фестивалю – 60 грн. У цю вартість входить відвідування фестивалю та участь у майстер-класах. Доїзд до Урича буде організовано з Трускавця спеціальним автобусом, на який необхідно попередньо зареєструватися на сторінці фестивалю tustan.ua.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.4946 / 4.1MB / SQL:{query_count}