“Підкамінь”. Як це було

Чим потішив та засмутив етнофестиваль

фото: Віктор Крюк
Вже сьомий рік поспіль до села Підкамінь, що в Бродівському районі Львівської області, прибувають тисячі людей. Цими вихідними на фестиваль лише першого дня завітало більш ніж десять тисяч гостей.
До Чортового каменя з’їхалося багато українських та зарубіжних гуртів, серед яких “Чумацький шлях”, “Кому вниз”, “Тартак”, Rock-H, PAWA, Ot Vinta, “Триста8ісім”, “КораЛЛі” та інші. Сумувати було ніколи, адже організатори подбали про цілодобові розваги. У перервах між виступами музичних колективів кіномани могли подивитися фільми українських режисерів. Особливо вразила глядачів стрічка Бориса Івченка “Пропала грамота”.
Приємно здивувала й літературна сцена. Прочитати свої твори прийшло чимало молодих авторів, серед яких Максим Кідрук, який, незважаючи на юний вік, має вже чималий творчий доробок, та ВасильТерлецький, що представив свій новий роман “Хмарочос”.
Особливістю цього року була alcofree zone – місце, де збирається молодь, що пропагує здоровий спосіб життя. Нововведенням стало й запрошення волонтерів з інших країн. Пізнати українську культуру, взяти участь у забавах та допомогти з організацією фестивалю завітали гості з Іспанії, Туреччини, Польщі, Чехії, навіть із Кореї.
Особливістю цього року була alcofree zone – місце, де збирається молодь, що пропагує здоровий спосіб життя. Нововведенням стало й запрошення волонтерів з інших країн
Дівчата з львівського клубу “Пантера” потішили неймовірним піротехнічним шоу та хореографічними постановками з вогнем. Щороку організатори “Підкаменя” вигадують щось нове, аби не дати сумувати жодному з учасників фестивалю. Цього року на стіні завдовжки десять метрів кожен охочий міг написати свої враження про фестиваль. Останніми на святі виступили Сергій Василюк (лідер гурту “Тінь сонця”) та бандурист Віктор Пашник, які разом із публікою біля ватри співали українських пісень. 
фото: Віктор Крюк
І на цьому можна було б закінчити, сказавши, що забава вдалася, проте  є кілька “але”. До програми фестивалю претензій немає, та, судячи з відгуків гостей, виникали проблеми з комфортом. 
Найчастіше можна було чути нарікання, що прийшло багато не зовсім тверезих людей. Ще один недолік – відсутність цікавих сувенірів. Окрім магнітиків та футболок, яких не вистачило всім охочим, гостей більше нічим не потішили. Засмутили й платні вбиральні, умови яких не відповідали ціні 2 гривні. У зв’язку з цим відвідувачі фестивалю на майбутнє запропонували зробити вхід на “Підкамінь” платним – по 50-100 гривень. Це нововведення гарантувало б комфорт і відсіяло б тих, хто потрапив сюди випадково. 
Найчастіше можна було чути нарікання, що прийшло багато не зовсім тверезих людей. Ще один недолік – відсутність цікавих сувенірів
І наостанок: організатори не раз обіцяли, що вхід на фестиваль зроблять безкоштовним тільки для тих, хто у вишиванках. Але, на жаль, гостей, що дотрималися такого дрес-коду, було надто мало…
Та не дивлячись на це, треба визнати, що людям таки вдалося повеселитися. Ті, хто приїхав сюди послухати чудову музику, відчути драйв та зануритись у неймовірну атмосферу свята, були задоволені. Чарівні краєвиди, пахучі трави і чудова погода, яка ніби благословила “Підкамінь”, не залишили байдужими щирих фанатів мистецтва і пригод. Адже  це не просто фестиваль, це фактично національне українське свято, а його учасники – одна велика родина, яка щороку поповнюється.
02.08.2013 21:48
Viktor Kruk

Дякую за гарний та змістовний репортаж! З усім написаним, у принципі, погоджуюсь. Хотілося б, якийсь, інформаційний стенд на в’їзді, з якого, можна було б оперативно дізнатися про події та розташування. Навіть, світлини можна було б вивішувати, просто через декілька хвилин після події, сучасна техніка дозволяє. На жаль, саме розташування фестивалю унеможливлює створення платної, закритої зони, так що... Будемо виховувати публіку! :) Окреме "дякую!" за використання моїх світлин у статті. Прохання, лише, виправити помилку у написанні прізвища: правильно - КРУК.


Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6771 / 4.2MB / SQL:{query_count}