Чуттєвий калейдоскоп бажань

Ганна-Оксана Липа і кав’ярня “Штука” запрошують львів’ян та гостей міста відвідати виставку графіки та кераміки

фото: Марічка Ільїна
До кінця липня в кав’ярні “Штука” триватиме виставка авторської кераміки та графіки Ганни-Оксани Липи “Цинамон. Калейдоскоп бажань”. Роботи, що ввійшли до експозиції, створені в часи існування Львівської кераміко-скульптурної фабрики (до 2007 року) – однієї з найпотужніших баз на пострадянському просторі, яка давала виняткові можливості для реалізації всіх задумів митця.
“Пластичність маси давала мені змогу робити унікальні тонкі речі. Ця унікальність полягала в тому, що графіку я перевела у пластичну форму, де лінія набула своєрідної чуттєвості, якої не дає папір”, – пояснює Ганна-Оксана Липа.
 
 фото: Марічка Ільїна
Виставка є збірною: всі роботи були представлені в попередні роки під час проектів “ЛОВИ” (2001-й)  і “СУМАХ” (2004-й). Проте “Цинамон” – це продовження безперервності, як у Бруно Шульца в “Цинамонових крамницях”. У нього є вулиця Крокодилів, яка тягнеться, мов ланцюжок. Саме цю безконечність часу і людських почуттів, що постійно повторюються, мисткиня передає у своїх роботах.
Ганна-Оксана Липа переконана в тому, що саме простір формує людину, впливає на те, як вона дивиться, як сприймає. І важливим є не його величина, а радше наповнення і концентрація енергії в ньому. Художниця стверджує: “Так само як їжі потрібна приправа, пряності, що надають їй довершеності, так і мистецький твір надає довершеності людському життю, збагачує простір, робить його унікальним”.
Вражена інтер’єром кав’ярні “Штука”, мисткиня признається: “Я за знаком зодіаку – Рак, а він завжди кохається в старожитностях. Для мене перш за все це чиясь енергетика, особливо, коли річ унікальна. Недарма китайці кажуть: коли маєте в хаті старовинну річ, вона несе енергетичне наповнення, завдяки якому світ довкола вас стає вишуканим. Зараз світ полює на такі вишукані речі. Львів – це місто-лабіринт, яке не перестає мене дивувати, тут кожне століття залишило по собі великі скарби і кожен будинок унікальний. Це місто – своєрідний Єрусалим, комфортне, вишукане, побудоване на людській толерантності. Львів надихає, але водночас і змушує багато працювати, бо тут велика конкуренція – лише у Спілці художників близько 500 членів. Це місто нагадує мені калейдоскоп, кристал, де кожна грань блищить”.

 Довідка                                                   
Ганна-Оксана Липа – заслужений художник України. Працює в жанрах декоративного та образотворчого мистецтва. Діапазон її творчості надзвичайно широкий: від великих концептуальних інсталяцій (“ТРАНСФОРМАЦІЯ” – 1998 р., “ЛОВИ” – 2001 р., “СУМАХ” – 2004 р., “POLY+SEMA” – 2008 р., “SACRUM TERRA – СВЯЩЕННА ЗЕМЛЯ” – 2009 р.) та монументально-декоративних композицій у просторі до дизайну вишуканих авторських взірців ужиткової кераміки, впроваджених у виробництво (близько 100 найменувань). Її кавові та чайні сервізи, дзбанки, вази, тарелі, декоративна пластика, панно з яскраво вираженими національними традиціями широко відомі шанувальникам української кераміки.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8359 / 4.1MB / SQL:{query_count}