“Я тепер як ніде близький до народу…”

Юрій Андрухович у “Новому Ноєвому ковчезі” презентував свою книжку “Листи в Україну”

Нещодавно у кав’ярні “Новий Ноїв Ковчег” відбулася презентація поетичного вибраного Юрія Андруховича “Листи в Україну”. Охочих послухати поета прийшло стільки, що ніде було яблуку впасти. Упродовж двох годин він читав вірші та відповідав на запитання присутніх. 
До нової книжки ввійшли “канонічні” вірші з усіх збірок поета, а також однойменний цикл. Автор циклу “Листів в Україну” – українець у Москві (але все-таки один із віршів “позамосковський”). “Я вигадав якогось друга в Україні, ідеального друга, найближчого товариша, якому можна розповісти про все, вилити душу”, – сказав письменник. 
З його слів, великий вплив на створення “Листів в Україну” справили Йосиф Бродський та Євген Маланюк. “Але Маланюк не зі своїми поезіями, а передусім з есеїстичною “Книгою спостережень”, – уточнив Юрій Андрухович. Саме тут, у “Новому Ноєвому ковчезі”, вперше прозвучав повний цикл – усі 20 віршів. А раніше, де тільки не виступав поет, “ніде не було повного числа – 20”. 
Розповів Юрій Андрухович і про своє тогочасне життя в гуртожитку та відомих творчих людей, з якими мешкав: “У Москві зі мною вчилася поетеса Антоніна Цвид, через кілька років вона взяла собі псевдонім Антонія Цвіт. Ми жили з нею через двері в гуртожитку. Це вона придумала читати інтимну лірику з придихом”. 
Відомо, що автор не хоче бачити своїх творів у шкільних підручниках. Однією з причин цього є те, що там дуже часто трапляються помилки та перекручення. Під час зустрічі він поділився власними міркуваннями про викладання літератури. На його думку, це мала б бути найвільніша з дисциплін, певний діалог між  учителем та учнем без жодних визначених творів, норм чи рамок.

ДОВІДКА

Юрій Андрухович народився 13 березня 1960 року в Станіславі (нині Івано-Франківськ). Закінчив редакторське відділення Українського поліграфічного інституту у Львові (1982 р.) та Вищі літературні курси при Літературному інституті в Москві (1991 р.). 
Автор поетичних збірок “Небо і площі” (1985 р.), “Середмістя” (1989 р.), “Екзотичні птахи і рослини” (1991 р.), “Екзотичні птахи і рослини з додатком “Індія” (1997 і 2002 рр.) та “Пісні для мертвого півня” (2004 р.).
У центрі прозового доробку – романи “Рекреації” (1992 р.), “Московіада” (1993 р.), “Перверзія” (1996 р.), “Дванадцять обручів” (2003 р.) та “замість роману” “Таємниця” (2007 р.). У 2011 році вийшов друком найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича “Лексикон інтимних міст”.
Його твори перекладені й видані окремими книжками у Польщі, Німеччині, Канаді, Угорщині, Фінляндії, Росії, Сербії, США, Італії, Словаччині, Швейцарії, Іспанії, Чехії. Окремими публікаціями – у Швеції, Австрії, Болгарії, Хорватії, Білорусії, Литві, Данії.
Серед літературних нагород – премія ім. Гердера (Фонд Альфреда Тьопфера, Гамбург, Німеччина, 2000 р.), Спеціальна премія миру 
ім. Еріха-Марії Ремарка (Оснабрюк, Німеччина, 2005 р.), Лейпцизька книжкова премія до європейського порозуміння (2006 р.) та Літературна премія Центральної Європи “Ангелус”.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7671 / 4.08MB / SQL:{query_count}