Багатогранні “Віртуози”

До 9 червня у Львові триває XXXII Міжнародний фестиваль музичного мистецтва

Міжнародний фестиваль музичного мистецтва “Віртуо­зи”, який традиційно проводять у травні, вже став візиткою нашого міста, справжнім святом класичної музики. Для львів’ян відвідини концертів фестивалю є важливим елементом духовного життя. Щороку “Віртуози” перетворюються на місце зустрічей і обміну думками, живого спілкування і захопливих вражень. 
Цього року  фестиваль приємно дивує розмаїттям жанрів. Окрім академічної музики, тут можна почути фолк, етно, джаз, авторські твори. Але найголовніше те, що учасники всіх 23 запланованих концертів – справжні віртуози, майстри своєї справи. Тож аби поціновувачі високого музичного мистецтва випадково не пропустили якогось виступу, “Пошта” розповість про ті, що відбудуться незабаром.

Фортепіанний речиталь Маріанни Гумецької
23 травня, четвер, 19.00

Сьогоднішній концерт із програми “Віртуозів” відбудеться за участі однієї з найяскравіших молодих піаністок Львова і України Маріанни Гумецької, яка виконає твори видатних класиків і сучасних композиторів. Музика останніх особливо цінна своїм віртуозним блиском, привертає увагу, демонструє барвистість емоційних відтінків та майстерність володіння інструментом.
Тож цього вечора у виконанні Маріанни Гумецької зможете почути Сонату для фортепіано №19 до мінор, D 958 Шуберта, Homo Ludens ІІ Рунчака, “Пісню” Ревуцького, “Менует” Падеревського і “Мефісто-вальс” Ліста.

Вечір австрійської класики 
24 травня, п’ятниця, 19.00

Тематичний проект із творів Моцарта представить колишня львів’янка, яка тепер працює в Іспанії та є лауреатом багатьох міжнародних конкурсів, скрипалька Таміла Харамбура. Разом із Академічним камерним оркестром “Віртуози Львова” вона виконає Концерт для скрипки з оркестром №3, соль мажор і симфонії №40 соль-мінор, KV 550 та №29. 
Варто зауважити, що у симфонічній музиці Вольфганга-Амадея Моцарта особливу увагу привертають саме концерти для різних інструментів з оркестром. Композитор за життя написав їх для кожного інструмента із самостійною роллю в сольній концертній практиці. І у всіх випадках надзвичайно розвинув та збагатив їх віртуозні й виразні можливості. 

“Краківський вікенд у Львові”:  Кшиштоф Пендерецький та Sinfonietta Cracovia на “Віртуозах”
25 травня, субота, 18.00

З ініціативи Львівської міської ради в рамках проведення фестивалю “Віртуози” розпочнеться концерт, який раніше мав назву “Дні Кракова у Львові”, а тепер – “Краківський вікенд”. У межах цієї акції відсвяткуємо 80-річчя не тільки польського, а й всесвітньо відомого композитора і диригента Кшиштофа Пендерецького. Його батьки народилися в Україні, неподалік Радехова. Меломани всіх континентів захоплюються величезною палітрою звукової колористики маестро, який виступить не лише як автор, а й  як диригент. Разом із ювіляром на сцені Концертного залу ім. С. Людкевича свою майстерність покажуть скрипаль Роберт Кабара і камерний оркестр Sinfonietta Cracovia, які виконають серенаду для струнного оркестру, Passacaglia, Larghetto, концерт для альта з оркестром і чакону – in memoriam Giovanni Paolo II 
К. Пендерецького та “Сувенір з Флоренції” П. Чайковського.
А в перерві у фойє філармонії можна буде оглянути виставку, до якої ввійшли експонати, пов’язані з життям і творчістю Кшиштофа Пендерецького. 

Віртуозний вечір високої класики
26 травня, неділя, 18.00

Цього вечора львів’яни та гості міста почують три, здавалося б, зовсім різні твори у виконанні Миколи Гав’юка (скрипка) і Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії. 
Це симфонічна сюїта “Американець у Парижі” Джорджа Гершвіна, Концерт для скрипки з оркестром №1 Дмитра Шостаковича і Варіація Егіни та вакханалія з балету “Спартак” Арама Хачатуряна. Кожен із них давно вважають класикою, тож саме це їх поєднує. А ще – цікава історія створення. Приміром, Гершвін написав “Американця у Парижі” після подорожі Європою в 1928 році, переповнений враженнями від спілкування з визначними тогочасними композиторами, такими як, до прикладу, Моріс Равель. Ця мандрівка надихнула маестро на створення симфонічної сюїти.
А от у Першого скрипкового концерту Дмитра Шостаковича непроста історія: він був закінчений навесні 1948 року, проте довгий час його не виконували через заборону музики “формалістів”. І тільки через сім років, у 1955-ому, Давид Ойстрах, якому й був присвячений твір, зіграв його на гастролях у США. За батутою цього вечора видатний диригент, професор консерваторій Женеви, Ніцци, Парижа Міша Кац (на фото). Він диригував багатьма відомими в усьому світі оркестрами, виступав на міжнародних фестивалях в Монте-Карло, Пальма-де-Майорці, Франкфурті, Уеллсі, Копенгагені в найпрестижніших залах світу.

Два генії, дві долі
27 травня, понеділок, 19.00

Слухаючи фортепіанну музику у виконанні Олексія Набіуліна, додаватимемо дорогоцінні перли до свого художнього світогляду, розвиватимемо музичні смаки, осягнемо глибину виконавської майстерності. Музикознавці називають цього піаніста генієм клавіатури. Простота і ясність фортепіанної музики, різноманітність і близькість образного змісту надихатиме та налаштовуватиме на позитив. 
У програмі концерту – сонати до дієз мінор №2, op. 27 “Місячна” та №23 для фортепіано фа мінор “Апасіоната”, op. 57 Людвіга ван Бетховена і балади №1 соль мінор, op. 23 та №4 фа мінор, op. 52 Фредеріка Шопена.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
4.9810 / 4.13MB / SQL:{query_count}