Граємо для Ярка!

В Україні тривають концерти на підтримку легендарного польського гітариста

Сьогодні о 19.00 в арт-кав’ярні “Квартира 35” (вул. Вірменська, 35, “Дзиґа”, 2-й поверх) відбудеться другий концерт “Граємо для Ярка”. Мовиться про серію благодійних заходів на підтримку зірки польського джазу Ярека Смєтани, який пережив важку операцію з видалення пухлини головного мозку і, що найголов­ніше, завдяки вдалій реабілітації може повернутись на сцену! Зі слів близьких родичів, Ярек має параліч лівого боку тіла, але стан його  стабілізується,  і тепер його чекає тривалий процес одужання. 
Друзі джаз-легенди запропонували польським музикантам підтримати свого товариша благодійними концертами. Розголос і бажання заграти для Ярека були такими великими, що захід Gramy dla Jarka довелося продовжити на два дні (15 та 16 квітня у варшавському Capitol Club).
Звістка про проведення акції перейшла кордони Польщі та спонукала до організації аналогічних концертів, якими українські музиканти хочуть висловити свою підтримку та вдячність великому польському джазмену. У Львові та Києві відбудуться концерти які, сподіваюся, підтримають інші міста, в яких виступав Ярек. Ця акція має стати добрим прикладом того, як повага до творчості єднає багатьох незнайомих людей, незважаючи на кордони, задля справи благодійності та мистецької солідарності. Серію доброчинних концертів “Граємо для Ярка” ініціювали та підтримали Fundacja Polski Jazz, Польський Інститут у Києві, Генеральне Консульство Республіки Польща у Львові, Jazzva Club, JazzClub.lviv і Мистецьке об’єднання “Дзиґа”.
Учора в нашому місті вже відбувся перший, блюзовий, захід, до якого долучилися гурти Blues market, Len on Jazz, Andrew Kokhan Blues Band, LBB, Cover Jam.  А загалом у виступі та джем-сейшені того вечора брали участь Ростислав Татомир, Андрій Бадюк, Сергій Горбачев, Дмитро Данилишин, Юрій Мельник, Юрій Рокецький, Дмитро Слєпухін, В’ячеслав Василенко, Анастасія Литвинюк, Ігор Гнидин, Євген Кірлейса, Андрій Кохан, Teyeb Anis, George Gretsch, Serga Lebed, Олексій Defunk, Юрій Шаріфов, Володимир Кіт та інші небайдужі музиканти.
Сьогодні в арт-кав’ярні “Квартира 35” (також о 19.00) відбудеться ще один, цього разу джазовий, концерт.  На підтримку Ярека виступатимуть Igor Hnydyn Project (Анастасія Литвинюк, Михайло Балог, Андрій Кохан, Ігор Гнидин), Андрій Арнаутов, Alex Maksymiw, Валентин Учанін, Аркадій Орєхов, Андрій Надольський, Валерій Половина, Любомир Радомський, Рішард Канафорський, Мартин Твердун, Юрій Яремчук та почесні гості з Варшави – Гражина Лобасшевська і Кшиштоф Сцеранський. Вхідний квиток на концерт коштує від 50 грн (на бажання відвідувачів – більше). Ці гроші стануть вашим благодійним внеском задля одужання Ярека Смєтани.
Після Львова концертну естафету перехопить Київ. У столиці захід відбудеться в неділю, 21 квітня (Jazz­va Club, що на вул. Іллінсь­­кій, 9), у вигляді джем-сейшену, під час якого виступлять понад двадцять київських музикантів. 

ДОВІДКА

Ярек Смєтана – лідер польської джазової сцени, один із провідних гітаристів Європи.
Впродовж багатьох років спеціалізовані музичні видання (Jazz Forum, Jazz, Gitara i Bass, Muzykа) визнавали його джазовим гітаристом номер один у Польщі.
Лауреат нагороди Fryderyk’98 за диск Songs And Other Ballads. Був лідером легендарного польського джазового гурту Extra Ball. Лідер гуртів Sounds, Symphonic Sound Orchestra, Рolish Jazz Stars Band (об’єднує провідних польських джазменів). Один із організаторів колективу Namyslowski-Smietana Band.
За свою кар’єру зіграв з усіма визначними представниками польського джазу та багатьма світовими зірками – такими як Арт Фармер, Фредді Губбард, Едді Гендерсон, Джо Завінул, Гаррі Бартц, Картер Джефферсон, Вінс Мендоза, Хаміт Блуїт, Майк Штерн,  Камерон Браун, Девід Ґілмор і Дейв Фрідман...
Крім того, Ярек Смєтана – талановитий композитор і викладач, автор понад 200 джазових композицій. Провів велику кількість майстер-класів. Як лідер джаз-бендів записав 23 альбоми. За останні роки спільно з відомими постатями світового джазу організував безліч дуже цікавих спеціальних джазових проектів.

Для українського джазу постать Ярека Смєтани важлива не лише тому, що на його творчість орієнтувалися багато вітчизняних музикантів. Саме він ще в 2001 році відкрив перший концерт культового українсько-польського фестивалю Jazz Bez, що об’єднав чимало музикантів обох країн. Останній раз виступав в Україні влітку 2012-го на львівському фестивалі FanArtia.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.3551 / 4.09MB / SQL:{query_count}