Старої творчості додержане вино

"Так, друже дорогий, ми любимо одно:
Старої творчості додержане вино"

"Так, друже дорогий, ми любимо одно:
Старої творчості додержане вино"

Ці рядки з поезії Миколи Зерова, вміщені на програмці концерту "Гендель і Рамо: пристрасті душі", стали його епіграфом, відобразивши і стиль музики, і ставлення виконавців до творчості двох геніїв доби бароко. Спадщина одного з них - Георга Фрідріха Генделя - є відомою. Твори ж іншого - Жана-Філіпа Рамо - звучать дуже рідко. Навіть такий знавець старовинної музики, як дириґент Ніколаус Арнонкур писав, що зустріч з творчістю Рамо була для музикантів його ансамблю неочікуваною. "У найсміливіших мріях не могли подумати, що у томах, які спо­кійно стояли на бібліотечній полиці, ми знайдемо настільки грандіозну, для свого часу абсолютно революційну музику!" - писав німецький музикант.

Так само неочікуваною для багатьох мистецькою подією стала концертна програма, що днями прозвучала у Великому залі Національної музичної академії ім. М. Лисенка. І передусім завдяки головному виконавцеві, співакові Юрію Аввакумову. Його особистість, без перебільшення, є унікальною. Це - священик, філолог, філософ, доктор богослов'я. Вивчав у Ленінградському університеті класичну філологію (латинська та грецька мови). Згодом закінчив Петербурзьку православну духовну академію зі ступенем кандидата богослов'я. Докторську дисертацію (із середньовічній історії богослов'я та філософії) захистив у Мюнхенському університеті. У 1992 р. став священиком Української греко-католицької церкви у Львові. П'ятнадцять років був парохом для російськомовних католиків у архідієцезії Мюнхена та Фрайзінга. Від 2007 року - декан гуманітарного факультету Українського католицького університету.

У Львові Ю. Аввакумов співає не вперше. Вже прозвучали дві сольні програми у співпраці з піаністкою, доцентом кафедри концертмейстерства ЛНМА ім. М. Лисенка Марією Липецькою. Цього вечора вони знову музикували разом. Піаністка виконувала і клавірні твори Генделя та Рамо. До ансамблевих сцен (прозвучали два тріо з опер Ж.Ф.Рамо) були залучені соліст Львівської філармонії, тенор Василь Понайда та асистент-стажист Львівської музичної академії Софія Косик-Паламар.

На одній веб-конференції о. Юрій скромно сказав, що трохи займається співом, співпрацює у Мюнхені з хором та оркестром "Мадригал", брав участь як соліст-бас у виконанні духовних творів Генделя, Гайдна, Люллі, Рамо, Персела. Проте краса голосу, культура співу, розуміння стилю, блискуча техніка, характерна для виконавства барокової доби, які продемонстрував Юрій Аввакумов (не кажучи вже про те, що всі твори виконувалися мовою оригіналу), свідчать про те, що він далеко не аматор. Про такий рівень можуть мріяти й чимало співаків-професіоналів.

Того вечора зі сцени звучала повнокровна, емоційна музика. А цитати з праць авторитетних учених, вміщені у додатку до програми концерту, підтверджували істинність саме такого трактування шедеврів старовинних майстрів.

 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.5838 / 4.08MB / SQL:{query_count}