“Молодість” із молодістю

Завершився 38-й Міжнародний кінофестиваль у столиці України

Завершився 38-й Міжнародний кінофестиваль у столиці України

pevica.jpgТрадиційно у Національному палаці "Україна" відбулася урочиста церемонія закриття 38-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість". Як і у випадку із церемонією відкриття, її режисером став Влад Троїцький, а головним учасником - його театр "Дах". Обидві церемонії викликали не так кінемато­графічні, як апокаліптичні асоціації, проте при цьому виглядали елегантними.

Перший приз на закритті, як завжди, вручав фонд "Україна 3000" за внесок в українське кіно. Цьогоріч з рук Катерини Ющенко нагороду отримав знаменитий український художник та графік, продовжувач традицій свого геніального батька  Сергій Якутович. 

Пан Якутович працював у складі головного міжнародного журі, яке очолював американський актор Арманд Ассанте. Також, нагадаємо, до складу журі увійшли Алла Демідова, актриса (Росія), Андраш Фесош, режисер, сценарист (Угорщина), Гага Чхеїдзе, голова Тбіліського міжнародного кінофестивалю (Грузія), Юрій Макаров, журналіст, письменник, телевізійник (Україна).

Саме вони передивилися усі стрічки конкурсної програми і вручили головні призи. Варто зауважити, що цього року журі не змогло визначити найкращий фільм фестивалю і змушене було розділити Гран-прі навпіл. Цікаво, що, оскільки в організаторів були запасні статуетки, то кожен із лауреатів матиме власну, а от грошовий приз на суму 10 000 доларів довелося розділити на дві частини.

Близько 300 фільмів з трьох конкурсних та більше двадцяти позаконкурсних програм "Молодості" було показано у фестивальному центрі "Кінотеатр Київ", кінотеатрах "Жовтень" та "Кінопанорама".

 У конкурсі студентських фільмів взяли участь 30 стрічок з 25 країн світу, у короткометражному конкурсі - 19 фільмів з 14 країн, а у повнометражному - 13 картин, які представляли 12 країн.

Одна частина дісталася Хані Махмальбаф (на фото) за стрічку "Будда вибухнув від сорому", що розповідає про трагічну долю іранської дівчинки, яка прагнула вчитися. Картину довелося робити у Франції, адже на батьківщині зняти таку картину було неможливо. Другу половину отримав Бакур Бакура­дзе (Росія) за стрічку "Шультес". Ця картина, показ якої на "Молодості" супроводжувався проблемами і його навіть скасовували та переносили, розповідає про аутичного злодія, який майже не спілкується із зовнішнім світом. До речі, у нас картину вже можна переглянути на DVD.

Шкода, що нагороди оминули українські стрічки. Проте їх рівень все одно залишив приємне враження.

Крім конкурсних та позаконкурсних програм, у рамках 38-го Київського міжнародного кінофестивалю "Молодість" традиційно відбувався Міжнародний кіноринок "Молодість", організований спільно з компанією "Кінофорум" України. Для молодих кінематографістів низку майстер-класів провели відомі професіонали в рамках проекту Київська майстерня талантів. Уперше на фестивалі було презентовано ринок кінопродукцій "Molodist Film Boat Meeting" - спільний проект "Молодості", Української кінофундації (UCF) та компанії "Nemiroff", в рамках якого молоді кінематографісти з України та сусідніх країн отримали можливість представити свої проекти до уваги найвпливовіших європейських продюсерів та фондів, які фінансують кіновиробництво.

"Молодість" завершилася. Її рівень щороку стає усе кращим як організаційно, так і за рівнем програм. Збільшується і державна підтримка фестивалю. А кінематографічна спільнота вирушила на Захід, до Берліна, де, за традицією, у лютому розпочинається новий кінематографічний сезон.

 

Лауреати "Молодості"-2008 

Гран-прі за кращий фільм всієї конкурсної програми:

"Будда вибухнув від сорому", реж. Хана Махмальбаф (Іран);

"Шультес", реж. Бакур Бакурадзе (Росія).

 Приз за кращий повнометражний ігровий фільм:

"Гадерсфілд", реж. Іван Живкович (Сербія).

 Приз за кращий короткометражний ігровий фільм:

"Рене", реж. Тобіас Ноель (Швейцарія).

 Приз за кращий студентський фільм:

"Голешово", реж. Іліан Мєтєв (Болгарія / Велика Британія).

 Дипломи журі отримали:

студентський фільм "Еліко", реж. Мені Яєш (Ізраїль);

студентський  фільм "Запрошення", реж. Катрін Ґеббе (Німеччина);

короткометражний фільм "Сьогодні неділя!", реж. Самір Ґесмі (Франція);

короткометражний фільм "Червоний", реж. Хуан-Мануель Бетанкур (Колумбія);

повнометражний фільм "Версаль", реж. П'єр Шоллєр (Франція);

повнометражний фільм "Просте серце",  реж. Маріон Лейн (Франція).

 Приз імені Іва Монтана кращому молодому актору/актрисі:

Жольт Ангер за фільм "Слідчий", реж. Атіла Ґіґор (Угорщина).

Приз журі FIPRESCI:

фільм "Версаль", реж. П'єр Шоллєр (Франція).

 Приз журі Міжнародної федерації кіноклубів FICC:

фільм "Будда вибухнув від сорому", реж. Хана Махмальбаф (Іран), та дипломами: фільми "Сніг", реж. Аїда Бегіч (Боснія та Герцеговина) і "Бійка", реж. Анаїс Барбо-Лавалет (Канада).

 Приз екуменічного журі:

фільм "Просте серце",  реж. Маріон Лейн (Франція), короткометражний фільм "Сьогодні неділя!", реж. Самір Ґесмі (Франція), спе­ціальний диплом - фільм "Будда вибухнув від сорому", реж. Хана Махмальбаф (Іран).

 Приз журі паралельного конкурсу "Панорама українського кіно 2007 - 2008":

фільм "Крила метелика", реж. Олександр Балагура.

 Приз журі паралельного конкурсу "Сонячний зайчик":

стрічка "Гітара", реж. Емі Редфорд (США) та спеціальний диплом короткометражному фільму "Кава з молоком", реж. Данієл Рібейру (Бразилія).

 Приз глядацьких симпатій:

фільм "Не клади слухавку", реж. Дем'єн Россіно (Франція).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.8108 / 4.13MB / SQL:{query_count}