“Цикламеновий настрій” Інни Івасюк

У Львові до 9 квітня триватиме виставка авторських маґодз, створених львівською художницею

У Львові до 9 квітня триватиме виставка авторських маґодз, створених львівською художницею

Доки за вікном ніяк не втихомириться зима, у залах ресторану “На Соборній” (пл. Соборна, 2а) уже на повну царює весна. Адже у тамтешній затишній атмосфері в самому серці Львова оселились маґодзи, які не лише тішать око присутніх, а й дарують гостям незабутній, “Цикламеновий настрій”. Саме такою весняною назвою об’єднані дивовижні авторські роботи львівської художниці, лялькарки, авторки понад тисячі маґодз Інни Івасюк. Експозицію відкрили для огляду на минулому тижні, а триватиме вона до 9 квітня включно. 

Цікаво, що воно за дивовижа? Пояснюємо: маґодза – це подільська лялька, виготовлена мамою чи бабусею для дитини з підручних матеріалів (ниток, клаптиків тканини, вишивок, словом усього, що трапилося під руку). Інна Івасюк захопилася маґодзами будучи ще дитиною, під час однієї із поїздок в село Китайгород на Хмельниччині. Саме тоді вона й створила першу ляльку не без допомоги своєї бабусі. Відтак магічне слово з дитинства перетворилось на хобі, а згодом – на серйозну дорослу творчість.

 

Адже свої маґодзи художниця презентує як у невеличких львівських галереях, так і на великих виставках (Мукачеве, Львів, Київ) та міжнародних фестивалях (у Росії, Польщі, Франції). На рахунку лялькарки вже більше як півтисячі великих (висотою близько 50 см!) та в рази більше середніх і маленьких ляльок-маґодз.

 

За словами самої Інни Івасюк, одяг її маґодз – це переосмислення народного строю і створення сучасних, більш емоційних і яскравих образів. “На сьогоднішній день виготовлення ляльок для мене – це вже більше, ніж захоплення. Це спосіб мого світосприйняття і, водночас, переосмислення традиційного народного строю і створення сучасних, більш емоційних і яскравих образів, – розповіла художниця. – А ще, кожна виставка ляльок – це просто море позитивних емоцій, які я отримую в процесі виготовлення кожної зі своїх маґодз, і якими охоче ділюся з оточуючими.” 

 
 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
7.9695 / 4.08MB / SQL:{query_count}