Небанально про банальне

“Якщо людина хоче, хай собі зробить”, – логлайн фільму “Звичайна справа”, що демонструє сучасний український колорит 

“Якщо людина хоче, хай собі зробить”, – логлайн фільму “Звичайна справа”, що демонструє сучасний український колорит 

Цікава кіноісторія “Звичайна справа” змушує не лише усміхнутися, але й задуматися над абсурдними українськими реаліями, а часом навіть засмутитися. Цей фільм – повнометражний ігровий дебют режисера Валентина Васяновича, майже повністю профінансований за рахунок держави. 

На зйомки фільму витратили 800 тисяч доларів. За словами головного актора Тараса Денисенка, коли відзняли 90% фільму, почалася криза (2008 рік). “Деякі натурні об’єкти, а саме зимові та осінні, довелося знімати через рік-два”, – розповів він у неділю на презентації фільму у Львові.

Попри те, що держава виділила гроші на зйомки фільму, для хорошої PR-кампанії, від якої здебільшого залежить успіх кінокартини, грошей не вистачає. “В Україні дуже важко знайти гроші на виробництво фільму, а на рекламну кампанію їх, на жаль, немає. Аби максимальна кількість глядачів прийшла подивитися наш фільм, нам на рекламу треба було витратити стільки ж, скільки й на всю картину. Фільм “Звичайна справа” не поверне коштів, витрачених на його виробництво, але люди вкладали в нього ідею, бажання щось сказати”, – зазначив піар-менеджер фільму “Звичайна справа” Дмитро Іванов.

За його словами, комерційне, зокрема голлівудське, кіно від таких фільмів, як “Звичайна справа” відрізняється тим, що знімається, бо може бути прибутковим, проте в нього не вкладається ідея.

Як писала “Пошта”, цей український художній фільм вийшов 7 лютого у кінотеатрах семи міст України. Цікаво, що режисер спочатку задумував знімати короткометражку. Порівняно з попереднім сценарієм, не змінився лише герой. Ба більше, фільм знімали на 35-міліметрову плівку, що в наш час рідкість. 

Цей фільм відкрито та безжально висміює сучасні українські реалії. Говорячи про такий песимізм, піар-менеджер фільму зазначає, що найближчим часом він буде притаманним нашому кінематографу. “Ми з вами на позитив в українському кіно поки не заслужили, бо державу як слід не збудували, і кіно повинно говорити, що ми з вами цього не зробили”, – зазначив Дмитро Іванов.

Автори кінострічки визначили її жанр як трагікомедію. У правильності такого визначення можна переконатися під час перегляду фільму. Акторський склад навіть в епізодах помірно насичений впізнаваними людьми, серед яких брати Капранови, Михайло Іллєнко та інші.

Нагадаємо, першою стріч­кою, що почала конкурувати з голлівудським кіно в українських кінотеатрах, стала картина “Той­ХтоПройшовКрізьВогонь” Михайла Іллєнка, також створена за підтримки держави, яку показали минулого року. 

ДО ТЕМИ

Режисер Валентин Васянович знімає нині свій другий повнометражний фільм “Креденс”. Зйомки цього фільму він розпочав у перші дні нового року у Львові. 

 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5683 / 4.08MB / SQL:{query_count}