Пінзель вже у Луврі

У капличці найбільшого французького музею монтують виставку українського Мікеланджело

У капличці найбільшого французького музею монтують виставку українського Мікеланджело

За десять днів у Луврі відкриють першу українську  виставку  “Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ століття: Йоан-Георг Пінзель”. Вона триватиме з 21 листопада 2012 року до 25 лютого 2013-го. Наразі ведуться роботи з монтування 27 відреставрованих львівськими та київськими фахівцями  скульптур, які успішно пережили переїзд до Парижа. Щоправда, французькі організатори виставки дещо засмучені через відсутність у майбутній експозиції статуї святого Онуфрія, яку селяни з Рукомиша, що на Тернопільщині, не дозволили вивезти.

“На жаль, ми не змогли їх умовити, навіть міністру культури України, з яким ми туди приїхали, це не вдалося, – пояснила генеральний директор Львівської галереї мистецтв Лариса Разінкова-Возницька. – А ось дияконські врата з рельєфом Благовіщення із Бучача на прохання міністра нам таки на виставку віддали”.

Найціннішими роботами в цьому зібранні шедеврів Пінзеля є “Самсон розриває пащу лева”, “Жертвоприношення Авраама” і “Розп’яття Ісуса Христа”. Найбільша скульптура експозиції  – “Святий Йоан” заввишки 1,76 м і вагою 110 кг, а найменша – 0,72-метровий “Святий апостол Йоаким”.

Цікаво, що французька сторона на власне бажання відтворила у виставковому залі (він називається де-ла-Шапель, тобто “Зал каплиці”) інтер’єр костелу села Годовиця Львівської області, адже талановитий скульптор саме там створив чимало своїх робіт. 

“Комісар виставки та французькі журналісти в січні побували у Львові, Годовиці, Тернополі, Бучачі, Івано-Франківську – саме в тих місцях, де працював Йоан Пінзель, – каже Лариса Разінкова-Возницька. З її слів, французька делегація відвідала і собори, в яких представлені роботи скульп­тора. Завдяки цій поїздці в організаторів виставки виникла ідея відтворення у луврському залі духу тих місць, в яких творив геніальний скульптор. Що вони й зробили.

 “Ця виставка стане проривом українського мистецтва у світовий простір”, – вважає міністр культури Михайло Кулиняк. Високопосадовець стверджує, що завдяки їй Лувр відкриє Йоана-Георга Пінзеля світові, позиціонуючи його як скульптора світового рівня. 

“Пінзель є митцем світового рівня, який на сьогодні ще мало відомий, – підтримує міністра посол Франції в Україні Ален Ремі. Дуже радію з того, що впродовж трьох місяців він посяде найпочесніше місце у французькій столиці”.

Варто нагадати, що виставка “Скульптор бароко в Україні середини ХVІІІ століття: Йоан-Георг Пінзель” відбувається відповідно до тристоронньої угоди між Міністерством культури України, Львівською національною галереєю мистецтв та Лувром. А от ідея цієї експозиції належить покійному директорові галереї Борисові Возницькому, який знайшов і зберіг роботи українського Мікеланджело ХVIII ст. – Йоана-Георга Пінзеля.

0900w.jpg

 

 “Самсон розриває пащу лева”

0900r.jpg

“Розп’яття Ісуса Христа”

0900.jpg

“Святий Йоан” 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
5.1705 / 4.36MB / SQL:{query_count}